SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray eski ikinci başkanı ve mevcut disiplin kurulu üyesi Semih Haznedaroğlu, Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Lig ikinciliği açısından büyük önem taşıyan maçta Fenerbahçe'nin kazanmasını istediğini söyledi.

DUYGUSAL DEĞİL RASYONEL

“Profesyonel davranmalıyız” diye sözlerine başlayan Semih Haznedaroğlu “Fenerbahçe bizim rakibimiz ama şu an ikincilik için Beşiktaş'la çekişiyoruz. Bu yüzden Beşiktaş'ın yenilmesi lehimize bir olay. Dolayısıyla Fenerbahçe galip gelsin. Ama benim birçok arkadaşım ‘Ne olursa olsun Fenerbahçe yenilsin' diyor. Çok hissi davranıyorlar. Ben rasyonel olarak hareket ediyorum. Beşiktaş, Fenerbahçe'yi geçerse, ikincilik konusunda çok ciddi bir avantaj elde eder” dedi.

BİRLİKTE KUTLAMA OLMAZ

Haznedaroğlu, Galatasaray ve Fenerbahçe yönetimlerinin birbirlerini şampiyonluk kutlamalarına davet etmesiyle ilgili de “Şimdi iki takım yöneticileri arasında bu kadar sert ithamlar olduktan sonra, düşmanca laflar söylendikten sonra,‘Efendim siz de buraya buyurun' denirse olmaz. Bu işin altyapısının hazırlanması gerekir. İki yönetimden sonra gelen yeni jenerasyonlar belki bunu halledebilir. Şu anki yönetimlerle böyle bir birliktelik olmaz” dedi.

DÜRÜST ADAY OLABİLİR

Başkan Ünal Aysal'ın “2016'dan sonra yokum, benim yerime daha genç arkadaşlar göreve gelmeli” sözlerini de yorumlayan Haznedaroğlu “Aklıma Ali Dürüst geliyor. Dürüst isterse başkanlığı layıkıyla yerine getirebilir. Galatasaray ona oy verir. Cemal Özgörkey ve Adnan Öztürk de rahatça başkanlığı yapabilir. Bize hesap, kitap bilen yöneticiler lazım” dedi.

Bugün

Yayınlanma Tarihi:10:09,