SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de adım adım şampiyonluğa koşan Liverpool’un Norwich City ile deplasmanda oynadığı karşılaşma öncesi Menajer Brendan Rodgers, futbolcularını yaptığı duygusal konuşma ile motive etti.

Hillsborough faciasında hayatını kaybedenlerin anısına oluşturulan Hillsborough Ailelerine Destek Derneği’nin Başkanı Margaret Aspinall’ın hafta arasında yaptığı etkileyici konuşmayı kullanan Rodgers, futbolcularından karşılaşmayı hayatını kaybeden taraftarlar için kazanmalarını istedi.

Bu hafta unutamayacakları anlar yaşadıklarını söyleyen Rodgers “Futbolcularıma hayatını kaybeden taraftarlarımızın bizi gökyüzünden izlediğini söyledim. Bizi hiçbir zaman, hiçbir yerde yalnız bırakmayan taraftarlarımıza galibiyet hediye etmemiz gerektiğini anlattım. Futbolcularım da bu konuşmaya beklediğimden daha duygusal tepki verdi” dedi.

Futbolcularından neden şampiyonluk istediğini Aspinall’in cümleleri ile anlattığını da sözlerine ekleyen Rodgers “Aspinall, hayatını kaybeden insanların kendilerine nasıl bir stres yaşattığını ancak bu stresin hayat kavgalarına devam etmek için ne kadar büyük bir motivasyon sağladığından bahsetmişti. Ben de oyuncularımı bu cümleler ile motive ettim. Onlara ‘O duyguları, o aileler ile birlikte yaşayan tek takımız. Bu yüzde şampiyonluk için sonuna kadar savaşmalıyız. Bunu o aileler için yapmalıyız’ dedim” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:18:31,