SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Bundesliga ekiplerinden Hamburg’ta forma giyen Hakan Çalhanoğlu ile ilgilenen takımların sayısı gün geçtikçe artıyor. Son olarak İspanya La Liga’da şampiyonluk mücadelesi veren Real Madrid ve Atletico Madrid de Çalhanoğlu’nu kadrosuna katmaya çalışan kulüplere eklendi.

Radyospor’dan  Özgür Sancar’ın programına katılan genç yıldızın babası Hüseyin Çalhanoğlu “Hamburg’un sözleşme yenileme teklifini kabul ettik. Hakan’ın sözleşmesi 2018’e kadar devam ediyor. Ancak şu anda 10 tane kulüp oğlumla ilgileniyor, bunlardan bir tanesi Atletico Madrid. Real Madrid’te temsilcimiz Bektaş Demirtas’la konuşuyor. Hakan’ın gelecek sezon transfer etmeyi düşünüyorlar. Diğer yandan Barcelona’dan yana bir teklif yok. Ben duymadım” açıklamasını yaptı.

Hamburg’un transfer tekliflerine ne yanıt vereceğini bilmediğini de belirten Çalhanoğlu “Hamburg’un ne diyeceği konusunda bir yorum yapamam. Onlar şu anda sadece takımı kurtarmayı, kümede kalmayı düşünüyor. Belki bir alt kümeye düşerse, Hakan’ın transferine onay verebilirler; ama yaptığımız sözleşmede ‘Bundesliga 2’de de oynar’ maddesi var. Bilmiyorum. Hamburg adına bir şey söyleyemem. Karar onların” dedi.