SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizli ve Kurtar istediğini alamadı

Azerbaycan Premier Ligi'nde Mustafa Denizli'nin çalıştırdığı Hazar Lenkeran, AZAL takımı ile 1-1 berabere kaldı, teknik direktörlüğünü Güvenç Kurtar'ın yaptığı Revan Bakü, Gebele takımına 2-1 yenildi.

Güncellenme: 22:17, 20/04/2014
Denizli ve Kurtar istediğini alamadı

Hazar Lenkeran, ligin 31. haftasında 8. sırada bulunan AZAL takımını konuk etti. Lenkeran Şehir Stadı’ndaki maç 1-1 berabere bitti.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Denizli, berabere kalmalarına rağmen takımının ortaya koyduğu oyundan memnun olduğunu söyledi.

Karşılaşmayı kazanmak için ellerine çok sayıda fırsat geçtiğini fakat gol pozisyonlarından yararlanamadıklarını belirten Denizli, “Rakip çok az pozisyon yakaladı ve onlardan birini gole dönüştürdü. Basit goller yememiz beni rahatsız ediyor ama oyuncuların kazanma isteği umut verici. Önümüzdeki kupa maçına odaklanacağız” dedi.

Güvenç Kurtar’ın çalıştırdığı Revan Bakü ise 5. sıradaki Gebele’yi konuk etti. Bayıl Arena Stadı’nda oynanan maçı konuk takım, 2-1 kazandı.

Kurtar, basın toplantısında şu açıklamayı yaptı:

“Yenildik ancak şu ana kadar böyle iyi futbol oynamamıştık. Birkaç net gol pozisyonunu kaçırdık. Önümüzdeki kupa maçını düşünerek bazı oyuncularımızı sahaya sürmedim. İyi oyun için tüm oyuncularımı tebrik ediyorum”

10 takımlı ligde 7. sırada bulunan Hazar Lenkeran’ın 39, son sırada bulunan Revan Bakü’nün ise 18 puanı bulunuyor. Liderlik koltuğunda, 31 hafta sonunda 67 puan toplayan Karabağ Ağdam oturuyor.