SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic’in imha planı hazır

Olcay ile Gökhan Töre'den savunmaya yardımcı olmalarını isteyen başarılı çalıştırıcı, "Kaleyi gören vuracak. Böylece hem rakibi baskı altına alacağız, hem de topu kalemizden uzakta tutacağız" dedi.

Güncellenme: 09:07, 20/04/2014
Bilic’in imha planı hazır

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Ligi ikinci sırada bitirip, Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılmanın hesaplarını yapan Beşiktaş, derbiye inançlı çıkıyor. Hafta boyunca yapılan antrenmanlarda oyuncularının üzerindeki baskıyı azaltmak için elinden geleni yapan teknik direktör Slaven Bilic, kritik maçtaki taktiğini de belirledi. Özellikle kanatlarda görev yapan Olcay ile Gökhan Töre’ye güvenen Hırvat hoca, “Kanatları kesinlikle boş bırakmamalıyız. Hem savunmada, hem de hücumda size ihtiyacım var” dediği öğrenildi.

Gökhan’ın şutlarına güvenen Bilic, “Kaleyi gören vurmalı. Böylece hem kalemizde ciddi tehlike yaşamayız. Ayrıca rakibin üzerinde de baskı yaratmış oluruz” yorumunu yaptı. Almeida’nın orta sahadan yapılacak ortalarla beslenmesi gerektiğini sözlerine ekleyen başarılı teknik adam, Olcay ile Oğuzhan’ın da ceza sahasına topu göndermelerini istedi.