SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tahammül kalmadı

19 Nisan 2014

Bravo Sayın Mancini sonunda Galatasaray’ı kadınlara ve çocuklara bile izlettiremez bir hale getirmeyi başardın. Tamam, sizin de söylediğiniz gibi yenilen ilk golde hakemin vermediği faul ve ardından gelen belki de ağır diye nitelendirilebilecek bir penaltı ve kırmızı kart var.Ama bunların hiçbiri Galatasaray gibi bir devin böyle rezil bir görüntü çizmesi için mazeret değil. Eğer siz büyük takımsanız ve büyük iddialarınız varsa geriye de düşseniz eksik de kalsanız bunların üstesinden gelmek zorundasınız.

Sinyor Mancini, her maçta adet haline getirdiğiniz çılgın fantezileriniz sonunda sizi bir gün felakete götürecekti, o gün de dün gelip çattı. Sabri’den sol bek yaratmak, haftalardır hiçbir şey veremeyen Selçuk ve Ceyhun’da bu kadar ısrar etmek henüz hiçbir deneyimi olmayan Berk’i ilk 11’de sahaya sürmek nasıl bir düşüncedir! Bunu açıklayabilirseniz çok sevinirim.

Savunmanın haftalardır aksadığını ısrarla söylüyoruz, ama dün tarihi bir fark yiyen Galatasaray belki biraz şansından belki de Kasımpaşa oyuncularının beceriksizliğinden çok daha farklı bir yenilgiden kurtuldu. Galatasaray gibi iddialı bir takım tel tel dökülen savunmasından sonra orta alanını rakibe bu kadar teslim etmesini de anlamak gerçekten çok zor.

Zaten yetenekli olan Kasımpaşalı oyunculara özellikle orta alanda istedikleri gibi oynama olanağı tanırsanız sahadan farklı yenilgiyle ayrılmanız kaçınılmazdır. Öncelikle şunu söyleyeyim sana Sayın Mancini; Galatasaray’ın rakip kim olursa olsun, 10-15 gol pozisyonu vermesi kesinlikle kabul edilemez. Tarihinin hiçbir döneminde böylesine ezik görüntü çizmeyen bir Galatasaray tablosu çizdiğiniz için suçu hiç başka yerde aramayın. Hakem hata yapabilir, ama büyük takım bu hataların ve bu zorlukların üstesinden gelen takımdır. Belli ki kupada ikinci yarıda Bursa’nın yanlışları sonucu gelen coşku sizi yanıltmış. İçini boşalttığınız mücadele ruhunu yitirdiğiniz bir takımla hiçbir yere gidemeyeceğin artık belgelenmiştir.

Tarihin en değerli ikinciliğine bile mendil sallamaya yaklaştığınız bu dönemde bari artık Galatasaray’a daha fazla zarar vermeyin. Alın biletinizi ilk uçakla kaprislerinizi ve fantezilerinize cevap verecek bir yer bulun. Baksanıza çektirdiğiniz ızdıraba kadınlar ve çocuklar bile tahammül edemiyor. Bu rezil görüntünün de hiçbir mazereti yoktur. Boşuna mazeretlerin arkasına sığınmayın.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek