SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Dünya futbolunun en renkli karakterlerinden biri olan Chelsea Menajeri Jose Mourinho, İngiltere Futbol Federasyonu’na sessiz kalarak tepki veriyor.

Mourinho’nun futbolcularını maçlara motive etmekte kullandığı açıklamaların son bulmasının, gelecek haftalarda takımı nasıl etkileyeceği merak ediliyor. Ligin son haftalarına girilirken Portekizli çalıştırıcının ne kadar süre daha sessiz kalacağı bilinmiyor. Futbolcuların ise bu durumdan rahatsız olduğu ve Mourinho’nun basın toplantılarında tekrar konuşmasını istedikleri iddia ediliyor. Chelsea’nin lig şampiyonluğunu kaçırması durumunda ise Mourinho’nun eskisinden daha sert açıklamalar yapması bekleniyor.

İtalya Serie A takımlarından Juventus’un Teknik Direktörü Antonio Conte de gazetecilerin takımını yıpratmaya yönelik sorular sorduğu gerekçesi ile maç öncesi basın toplantılarına yaklaşık 5 ay katılmamıştı.

NEDEN CEZA ALMIŞTI

Aston Villa karşılaşmasında hakemin kararlarına tepki gösteren Mourinho, Chris Foy tarafında tribüne gönderilmişti. Hızını alamayan tecrübeli çalıştırıcı, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında hakem Foy’a sert eleştiriler getirmişti. İngiltere Futbol Federasyonu da Mourinho’nun bu davranışlarını 8 bin pound para cezası vermişti. Federasyon ayrıca başarılı ismin basın toplantılarında yaptığı konuşmalarda benzer bir tavırda bulunması halinde men cezası alacağı duyurulmuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:47,