SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini o futbolcuya kafayı taktı!

Burdisso, Chedjou ve Gökhan Zan'ın biletlerini kesen Mancini, devre arası yüksek bonservisi nedeniyle alınamayan vatandaşı için ısrarcı...

Güncellenme: 09:28, 19/04/2014
Mancini o futbolcuya kafayı taktı!

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, önceki gün Les Ottomans Otel’de buluştuğu başkan Ünal Aysal’a, ilk sırasına Davide Astori’yi yazdığı transfer listesini sundu. İtalyan teknik adamın devre arasında da ısrarla istediği ancak 10 milyon Euro tutarındaki bonservis ücretine takılan Astori’nin kulübü Cagliari ile sadece bir yıllık sözleşmesi kaldığı için yaz transfer döneminde daha ucuza alınabileceği tahmin ediliyor. Yeni sezonda savunma hattını Semih Kaya-Davide Astori, alternatiflerini ise Koray Günter-Hakan Balta olarak düşünen Mancini, Burdisso-Chedjou-Gökhan Zan üçlüsünün ise biletlerini kesti. İşte nedenleri:

HAMBURG İSTİYOR

Transferin son günü alınan Arjantinli Burdisso, forma giydiği karşılaşmalarda döküldü. Üç milyon Euro’luk satın alma opsiyonu kullanılmayacak. Lille’de maç kaçırmayan, Fransa’da yılın savunmacısı seçilen Chedjou ise belindeki ağrıları ve vasatı aşmayan performansı nedeniyle topun ağzında… Hamburg’un Chedjou için yaptığı teklif değerlendiriliyor.

Sabah