SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Lescott’taki ilginç ayrıntılar

İngiliz stoper, Ahmet Kavalcı'nın davetiyle Beşiktaş'ın Kayseri maçı öncesi eşi ve çocuklarıyla İstanbul'a geldi, pazarlık yapıldı.

Güncellenme: 09:08, 19/04/2014
İşte Lescott’taki ilginç ayrıntılar

Beşiktaş’ın istediği Joleon Lescott’un geçen hafta İstanbul’a gelip siyah-beyazlılarla ön protokol imzaladığı iddiası dün gündeme bomba gibi düşmüştü… Siyah-beyazlı takımın A takımdan sorumlu yöneticisi Ahmet Kavalcı bu haberi yalanlarken, işin gerçeğinin farklı olduğu ortaya çıktı.

Lescott İstanbul’a geldi ama geçen hafta değil, iki hafta önce; Beşiktaş’ın Kayseri ile oynadığı maç öncesinde… Hatta beraberinde eşi ve çocuklarını da getirdi… İstanbul’da iki gün kalıp ev ve çocuklar için okul baktılar… Ayrıca tabii ki pazarlık da yapıldı…

Ocak ayında ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ve futbol direktörü Önder Özen, Lescott ile İngiltere’de görüşmüştü. O dönem her konuda anlaşılmasına rağmen Manchester City, Lescott’u bırakmamıştı.

TEKLİF DÜŞTÜ

Ada deviyle sözleşmesi bitecek olan Lescott, siyah-beyazlıların ocakta kendisine sunduğu şartları yine kabul ediyor. Ancak Beşiktaş ise bu kez daha az teklif ediyor. Yönetimin düşüncesi ise ‘Lescott’a o parayı bizi Şampiyonlar Ligi’ne gitme yolunda katkı yapsın diye verecektik. Ancak şimdi ya gideceğiz ya da gidemeyeceğiz. Dolayısıyla biz şu anda o meblaya Lescott’tan daha da iyi bir oyuncu alabiliriz’ şeklinde…

Eğer Lescott, Beşiktaş’ın şartlarını kabul ederse gelecek sezon Beşiktaş forması giyecek.

Vatan