SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’nin 2012-13 sezonunda Internacional’dan transfer ettiği Brezilyalı oyun kurucu Oscar’ın sezon sonu takımdan ayrılması gündemde. Oscar’ın menajeri Francis Gallardo tarafından açıklanan transfer haberine göre Jose Mourinho, 22 yaşındaki yıldızı takasta kullanacak.

İspanyol televizyonu La Sexta’ya konuşan Gallardo “Oscar Mourinho’nun gelecek sezon planlarında yok. Orta sahaya Real Madrid’den Luca Modric’i istiyor. Real Madrid de Oscar ile ilgileniyor. Yaz döneminde bu iki yıldızın takas edilmesini bekliyorum. Modric’in piyasa değeri Oscar’dan biraz daha yüksek. Bu nedenle Mourinho, Oscar’ın yanında biraz da para vermek zorunda kalabilir” şeklinde konuştu.

Bu sezon Chelsea forması ile çıktığı 31 karşılaşmada 8 gol, 5 asist ile oynayan Oscar, 32 milyon Euro’ya Internacional’den transfer edilmişti. Real Madrid forması altında bu sezon 30 maça çıkan Modric ise 1 gol, 6 asistlik bir performans sergiledi. Modric, Mourinho tarafından Tottenham Hotspur’dan 30 milyon Euro karşılığında alınmıştı.

Yayınlanma Tarihi:17:14,