SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker altyapı oyuncusu Ömer Faruk Yurtseven, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) yıldızları LeBron James, Kevin Durant, Blake Griffin ve Chris Paul gibi isimleri dünya basketboluna kazandıran “Jordan Brand Classic”in bu yılki etkinliğinde yer aldı.

Fenerbahçe Kulübü’nün internet sitesinde yer alan açıklamada, New York, Brooklyn Barclays Center’da gerçekleşen Jordan Brand Classic Uluslararası Kampı’na katılan genç basketbolcunun forma giydiği siyah takımın, beyaz takıma 74-71 mağlup olduğu bildirildi. Herman Harried antrenörlüğünde sahaya çıkan siyah takımda 4 periyotta da mücadele eden Ömer Faruk Yurtseven’in başarılı bir performans sergilediği belirtildi.

Organizasyonda yer almanın kendisi için önemli bir deneyim olduğunu kaydeden genç oyuncu, “NBA maçlarının oynandığı salonda bulunmak, hatta basketbol oynamak, basketbolla yaşayan her gencin hayalidir. Bunu yaşadığım için çok mutluyum. New York’ta aldığım 5 günlük eğitimin bana çok şey kattığını düşünüyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Jordon Brand, ABD’de ulusal, bölgesel ve uluslararası oyuncuların seçilmesi için her yıl ümit vadeden oyuncuları, en iyi basketbol antrenörleriyle beş günlük eğitim kampına davet ediyor. Çeşitli takımların menajerlerinin de takip ettiği organizasyon, genç basketbolculara gelecekleri açısından yeni fırsatlar oluşturması anlamında da önem taşıyor.

Yayınlanma Tarihi:11:59,