SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dört 5’lik

19 Nisan 2014

Şunu söylemek lazım; bu kadar demode bir futbol ülkesinde 5 gol bile heyecan vermiyor. Aziz Yıldırım hapis yatacak ama niye yattığı belli olmayacak. Adam mı öldürdü, banka mı soydu, yol mu kesti? Sayın hukuk, sayın federasyon v e tahkim! Ya gereğini yapın ya da adamı boş yere hapse göndermeyin. Yıldırım içerde, Fenerbahçe şampiyon!

Bu duygularla mı maçı izledik, hayır! 3 senedir şike konuşulan bir ülkede elbette 5 golün bile keyfi olmaz. Trabzonspor, defansı önde kurup, sürekli hücum oynarım diyen rakibine ders verdi. Defansa yaklaştırmadan kestiği topları hızlı hücumla gole çevirdi.

Erken bulduğu gollerle iyice rahatladı ve fark geldi. Skordaki fark her iki takımı tarttığımızda var mıydı? Hayır.

Goller olduğu için kimse kaybedenin neden kaybettiğini, kazananın neden kazandığını asla sorgulamayacak. Kayseri arka dörtlüsü, ön liberoları, ortanın sağı, santraforu komple kötü, kazananın ise komple takım olduğundan dem vurulacak. Yusuf'a övgüler dizilecek, Henrique'nin büyük golcü olduğu iddia edilecek. Aslolan her şey unutulacak. Süreklilik nerede?

Hami Mandıralı'nın saha içine müdahelesine gerek kalmadığı bir maç oldu. Bir teknik adama takımı ihtiyaç olduğu anda ortaya çıkması gerek. Oyuncular olması gereken yerde, olması gerekenleri yaptılar.

Göze batanlar; Zeki Yavru, Yusuf Erdoğan, Mustafa Yumlu. Yani Trabzonspor taraftarının en sabırsız olduğu oyuncular. Hele Zeki'ye olan tahammülsüzlüklerini biz biliyoruz.

Kazanan haklıdır da televizyon ekranlarındayken bir takım nasıl takım savunması yapar, nasıl kazanır ve kaybederi anlatan Hikmet hoca kendi eksiklerini bir gün anlatır umarım

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek