SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

4-0 Kasımpaşa üstünlüğü ile biten G.Saray karşılaşması sonrası yorumcu Rıdvan Dilmen değerlendirmelerde bulundu. Dilmen, NTV Spor’da Yüzde Yüz Futbol adlı programında çarpıcı tespitlerde bulundu. Dilmen’in yorumlarından bir kısmı şu şekilde:

“Bence Galatasaraylıları en çok üzmesi gereken Cüneyt Çakır’ın 1 dakikalık uzatma vermesi. Bu hakemin oyunculara duygusal yaklaşımıdır. Normalde kadın ve çocuk taraftarlar maçları pek izlemezler sadece bağırıp çağırırlar ama bugün maçın ikinci yarısında onlar da istifa çağrısında bulundu.

Maç 0-2 bitse Galatasaray ucuz atlattı diyebilirdik. Nitekim maç 4’e gitti. Bundan aşağısı olmazdı, yukarısı olabilirdi. Galatasaray bugün matematiksel olarak şampiyonluğu kaybetti ama bunu haftalar önce şampiyonluğa havlu atmıştı. Takımın elinde sadece kupa kalmıştı ve Bursa’yı yenip biraz daha moral kazanmışlardı. Güçlü takımlar 11’e 10 oynamayı daha iyi bilmeliler. Real Madrid-Galatasaray maçında Real Madrid 10 kişi kaldı ama maçı farklı kazandı. İkinciliğin bu kadar önemli olduğu bir maçta Telles varken Sabri neden sol bek oynar?

Cüneyt Çakır kötü bir maç yönetti. Cüneyt Çakır bu programı yeniden izleme fırsatı bulursa şu soruma cevap vermesini isterim. Melo neden kart görmedi? Penaltı pozisyonunda Babel, Semih’e faul yaptı ve ardından penaltı geldi. Cüneyt Hoca maça etki etti. Ama Kasımpaşa’ya haksızlık etmeyelim. Cüneyt Çakır iyi bir sezon geçirmiyor. Hakemlerimiz genelde de iyi değil. Kritik maçlarda çok hata yapıyorlar. Hakemlerimiz mental olarak iyi hazırlanmıyorlar. 30 haftayı koysunlar baksınlar. Skandal kararlar var.

Fatih Terim’den sonraki en büyük ve en önemli farklılık; Galatasaray kabullenmiş bir takım oldu. Penaltı pozisyonu Fatih Terim’in zamanında olsa hakeme biraz yangın yaparlardı. Kavga etsinler demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama şimdi hakem penaltı çalıyor. Hakan Balta kuzu kuzu gidiyor. Bu Galatasaray’ın maç kazanma arzusunun ne kadar az olduğunu gösteriyor.

Devre arasında Fatih Terim gitti. Olabilir futbolda normal şeyler bunlar. Ama ne aceleniz var ara transferde bu kadar oyuncu transfer etmeye? Galatasaray bu sezon şampiyon olmazsa bir şey olmaz. Büyük takımlar her sezon şampiyon olmazlar ama büyüklüklerinden bir şey kaybetmezler. Ben Galatasaray’ın geleceği adına endişeliyim.

Drogba bu sezon sıfır. Bir Fenerbahçe maçı oynadı. Ben Drogba’nın son yıllarda fıtıktan sorun yaşadığını hiç duymadım ama Drogba’nın şimdi fıtığı çıkmış Fransa’ya gitmiş.”

Yayınlanma Tarihi:23:49,