SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çakır başladı Mancini bitirdi!

19 Nisan 2014

EVET… G.Saray, Kasımpaşa'ya farklı mağlup oldu. Futbolda her sonuç var ama keşke dün akşamki yenilgi futbol kuralları içinde olsaydı… Hakem Cüneyt Çakır, henüz karşılaşmanın başında o kadar önemli bir hata yaptı ki hem G.Saray'ı 10 kişi bıraktı, hem de penaltıdan skorun 1-0'a gelmesine sebep oldu.

Hakan Balta'nın ceza sahası içindeki hareketinden önce Babel, Semih'e bariz şekilde faul yaptı. Ancak Çakır bunu atladı ve pozisyonun devamı, olabilecek en kötü şekilde sonuçlandı. Burada “Hakan'a kırmızı çıkması gerekir mi? Penaltı var mı?” sorularına hiç girmeyeceğim. Çünkü Babel'in Semih'e müdahalesinde faul düdüğü çalınsaydı ne penaltı olacaktı, ne de kırmızı kart!

Bu pozisyon yetmezmiş gibi ilk yarıda Semih'in son anda çıkardığı yüzde yüzlük gol öncesi de bariz ofsayt vardı. Yardımcı hakem Tarık Ongun, bunu nasıl atlar? Şimdi Türkiye Futbol Federasyonu'na sormak lazım, “Dünya Kupası'nda görev yapacak bu hakemlere hala güveniyor musunuz?” Aynı kararları Brezilya'da verirlerse dünyaya rezil oluruz. Türkiye'de bütün skandal kararlar sonrasında hakemlere tam destek veren MHK ve TFF'nin açıklamaları Dünya Kupası'nda sökmez.

Onlar belki ilerleyen haftalarda yine aynı isimlere görev verir ama UEFA ve FIFA bir daha yüzlerine bakmaz. Cüneyt Çakır, Galatasaray lig ikinciliğini kaybederse bunun hesabını nasıl verecek?

TABİİ biraz da Mancini'yi eleştirmek lazım… Cüneyt Çakır'ın hatasız bir maç yöneteceğini farz edelim… Beşiktaş-F.Bahçe derbisinin olduğu haftada ligin en tehlikeli takımlarından biri olan Kasımpaşa'ya karşı Alex'i yedek bırakarak Sabri'yi sol bekte oynatmak nedir! İsmail Berk'in böylesine kritik bir mücadelede forvette görevlendirilmesinin mantıklı bir açıklaması olabilir mi? Ontivero'yu 11'de başlatsa bile daha akıllıca olurdu… Dünün özeti şuydu: Cüneyt Çakır başlangıçta darbeyi vurdu, Mancini devamını getirdi…

Galatasaray – Kasımpaşa maçının ardından

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek