SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ultrAslan’dan E-Bilet açıklaması

Galatasaray'ın en büyük taraftar grubu ultrAslan, taraftarlar arasında büyük tartışma yaratan e-bilet sistemi hakkında bir açıklama yayınladı...

Güncellenme: 12:34, 18/04/2014
ultrAslan’dan E-Bilet açıklaması

“E-Bilet’e hayır!” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Uzun bir süredir e-bilet ismiyle gündemde olan ve son günlerde Passolig olarak lanse edilen bilet sistemi tüm itiraz ve çekincelere rağmen uygulanmaya başlamıştır. Bizler ultrAslan olarak bilet sisteminin Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç tarafından bize anlatıldığı andan itibaren defaten bu uygulamanın yanlışlığını dile getirdik. Ancak üzülerek görüyoruz ki futbolun temel öğesi olan ve e-biletten en çok etkilenecek olan taraftarların görüşleri yine umursanmamıştır.

Türk sporunu geliştirmek için önlemler alınıyor, yaptırımlar uygulanıyor. Ancak tek sorun taraftarmış gibi her uygulama tribünleri biraz daha sıkmaya yönelik olurken diğer tüm unsurlar göz ardı edilmeye devam ediyor. Kısaca Türk Sporunda sorumsuz yetkililerin cezaları taraftarlara fatura ediliyor.

Stad girişlerinde alınan güvenlik önlemleri, anlık olarak takip edilen saha içi kameraları ile hâlihazırda taraftarın her hareketi saniye saniye kaydedilirken bir de ilk baştan “fişleyerek” daha güvenli bir ortam oluşturulamaz. Günlük hayatta kullanılan her kişisel bilgiyle zaten kolaylıkla ulaşabilen yetkililer bu ortamda bir de e-bilet ile sadece toplu halde fişleme yapabilecek ve stadlardaki durum aynen devam edecektir.

Çözüm yolları dahi aranmaya tenezzül edilmeyen sayısız sorunlar dururken Passolig uygulamasına öncelik vermek de bizlere manidar gelmektedir. Zaten bir maç izleme maliyetinin yaşam standartlarına oranla çok yüksek oranlarda olduğu düşünülürse bu sistemle maç izlemek daha da imkânsız hale gelecektir. Passolig zırvasıyla sağlanacak haksız RANT, zaten biletinden lisansı ürününe kadar kulüplerini finanse eden taraftarların ceplerindeki son paraya bile göz dikenlerin iştahlarını kabartmaktadır.

Burada sadece birkaç maddesine değindiğimiz problemlerin aslında sayfalara sığmayacağını hepimiz biliyoruz. Ancak yetkililer de bilmeli ki taraftarlar olarak biz sporun ve camiamızın 7/24 peşindeyiz ve belki de sorunları onlardan daha iyi takip ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başta

Passolig olmak üzere sorunları haykırmaya devam edeceğimizin bilinmesini isteriz !

Fişlemeye, Ranta, E-BİLET'e HAYIR !

ultrAslan