SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YiRMiBEŞ / AMKSPOR

Fenerbahçe’de pazar günü Beşiktaş ile oynanacak derbi öncesinde ‘rekor' hesapları yapılıyor. Sarı-lacivertli futbolcular ezeli rakibini yenerek Süper Lig tarihine geçmeyi planlıyor. En yakın rakibinin 12 puan önünde haftaya girecek olan Kanarya, Beşiktaş'ı mağlup ettiği takdirde Galatasaray'ın kazanması durumunda farkı 13'e çıkaracak.

REKOR GALATASARAY’DA

Süper Lig tarihinde en açık puan farkıyla şampiyonluğu Galatasaray 1987-88 sezonunda Beşiktaş'ı 12 puan geride bırakarak kazanmıştı. Fenerbahçe hem bu rekoru geliştirecek hem de ligde en erken şampiyonluğunu ilan etme noktasına gelecek. Daha önce en erken şampiyonluk 3 hafta kala elde edilmişti. Fenerbahçe bu alanda da tarih yazmak istiyor.

KAPTANLAR DEVREDE

Takım kaptanları Emre Belözoğlu ile Volkan Demirel, hafta başından bu yana arkadaşlarını rekor için adeta şartlandırıyor. İki tecrübeli oyuncu, “Hem kazanarak şampiyonluğumuzu ilan edelim. Hem de kulüp tarihindeki en anlamlı başarının altına imzamızı atarak sezonu tamamlayalım. Çocuklarımıza da bunu gururla anlatalım” çağrısında bulundular.