SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen şampiyonluğa giden yolun bir sezonda en az 70 gol atmaktan geçtiğini söyledi…

Özen'in açıklamalarının detaylarına geçmeden önce bu sezon 30. hafta itibariyle ligin zirvesinde yer alan takımların kaç gol attığını hatırlatım. Lider F.Bahçe'nin 66, 2. sıradaki Beşiktaş'ın 48, 3. basamaktaki G.Saray'ın ise 49 golü bulunuyor…

Özen, gelecek sezon en az 70 gole ulaşabilecek bir kadro oluşturmayı hedeflediklerini ifade ederken, “Sol önde Olcay, sağ önde Gökhan ve forvet arkasında oynayan oyuncu en az 10'ar golü hedeflemeliler.

Eğer takımda kalırsa Almeida, giderse de yerine alacağımız yabancı santrforun minimum 20 gole ulaşması gerekiyor. Takımın geri kalanının da katkısıyla toplamda 70 gol ve üzerine çıkabilecek bir kadromuzun olması lazım.

‘BÖYLE TAKIM GÖRMEDİM'

Forvet arkasında oynayacak futbolcunun golcü özelliği olması lazım. Örneğin Diego Ribas bu pozisyon için ideal bir isim. Gökhan Töre'nin takımda kalması şart. Ona mutlaka imza attırmalıyız. Biliç, Motta'nın da gelecek sezon kadroda olmasını istiyor” ifadelerini kullandı.

Özen ayrıca Beşiktaş'taki oyuncu grubuna da övgüde bulunup “Ben bu kadar iyi niyetli, bu kadar temiz kalpli, bu kadar anlayışlı futbolcuların bir arada olduğu bir kulüp görmedim” ifadelerini kullandı.

Vatan