SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Belki bir baba-oğul ilişkisi değil…”

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, bir Fransız dergisine özel bir röportaj verdi, eski öğrenciler hakkında görüş bildirdi..

Güncellenme: 00:42, 18/04/2014
“Belki bir baba-oğul ilişkisi değil…”

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, “So Foot Junior”  dergisine özel bir röportaj verirken, Manchester City’de birlikte çalıştığı Mario Balotelli ve Samir Nasri ile Inter’de beraber olduğu Zlatan Ibrahimovic hakkında görüş bildirdi.

Ibrahimovic Şu anda Paris Saint Germain’de forma giyen İsveçli yıldız Ibrahimovic ile ilgili konuşan Mancini, “Ben Inter’e geldiğimde Ibrahimovic zaten şampiyondu. Harika yetenekleri vardı ancak eksik olan tek şey, attığı gol sayısının az oluşuydu. Sahip olduğu yeteneklerle her maçta en az iki gol atması gerekirdi. Ibra her şeyi çok hızlı anlıyordu ve söylediğiniz şeyleri 10 dakikada öğreniyordu” diyerek eski öğrencisini övdü.

Balotelli Manchester City’de birlikte çalıştığı ve birçok kez sorun yaşadığı Mario Balotelli ile aralarında dostane bir ilişki olduğunu vurgulayan İtalyan teknik adam, “Ona karşı büyük bir sevgim var. Belki bir baba-oğul ilişkisi değil ama halen çok değerli” ifadelerini kullandı.

Nasri Kariyerini Manchester City’de devam ettiren Samir Nasri’ye yine yüklenen Mancini, “Samir Nasri inanılmaz yeteneklere sahip bir oyuncu ancak yeteneğine rağmen iyi performans gösteremiyor. Her zaman elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda olduğunu anlamıyor. Bu beni derinden yaralıyor. Onun için her şeyi yaptım fakat minimumla tatmin oluyor. Sadece iyi bir oyuncu değil, dünya çapında bir oyuncu olabilecek yeteneklere sahip bir oyuncu. Ne yazık ki, belki de Dünya Kupası’na bile oynayamayacak” dedi.

Ajansspor

Yayınlanma Tarihi:00:26,