SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bundan sonraki süreç, kanun ve teamüllere göre şöyle işleyecek:

Mahkeme, 1-2 gün içinde dosyayı hızlı bir incelemeye tabi tutacak. Yarın hafta sonu olduğu için, bu incelemenin pazartesi veya salı günü bitmesi bekleniyor. Ardından dosya infaz savcısına gönderilecek ve salı ya da çarşamba günü tebligat aşamasına geçilecek.

YA TUTUKLAMA YA DAVET

Hukukçulara göre infaz savcısının izleyeceği iki yol var…

1- Ceza usül kanunu, 3 yılı aşkın cezalarda doğrudan yakalama kararı çıkarılmasını öngörüyor. Bu durumda normal şartlarda savcı Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar için hemen yakalama kararı verebilir.

2- Savcı, konumu ve şu ana kadar sergilediği tutum ve davranışları nedeniyle Yıldırım için tutuklama kararına gerek görmeyebilir.

Bu durumda da, Yıldırım'a tebligat yapılır ve davette bulunulur. Savcı bu daveti yaparken, Fenerbahçe Başkanı'na bir süre tanıyabilir. Bu süre bir kaç gün de olabilir, 10 gün de… Bu sürenin bitiminde Yıldırım, teslim olur ve cezaevine girer.

TEBLİGAT VE BAŞKANLIĞIN BİTİŞİ

Savcı, cezaevine giriş ile ilgili bir süre tanısa bile bunu tebligat yaparak gerçekleştireceği için, Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Başkanlığı yazıyı aldığı gün resmen sona erecek.

Yani, her durumda, Yıldırım, önümüzdeki hafta Fenerbahçe Başkanlığı'na veda edecek.

hurriyet

Yayınlanma Tarihi:18:29,