SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “İnşallah 43 sene sonra yeniden Türkiye Kupası’nı müzemize götürme şansını elde ederiz” dedi.

Sağlam, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk maçta kendi sahalarında dezavantajlı bir sonuç almış olmalarına rağmen bugünkü karşılaşmaya umutlu çıktıklarını söyledi.

Medical Park Antalyaspor’un kontratak oynayacağını ve maçın zorlu geçeceğini bildiklerini ifade eden Sağlam, “İlk devre çok kötü oynadık. Devre arasında oyunculara ‘eğer biz kupada final oynamak istiyorsak Avrupa kupalarında oynamak istiyorsak bu istek bu arzu bize yetmez’ dedim. Futbolcularıma gerekirse sahada kalın, oradan sürünerek soyunma odasına gelin dedim. Oyuncularım da sorumluluk alarak maçın ikinci yarısı iyi oynadı ve galip geldiler” diye konuştu.

Sağlam, bu yıl Ziraat Türkiye Kupası’nda final oynayıp kupayı müzelerine götürmeyi hedeflediklerini dile getirerek, koydukları hedef doğrultusunda kupada zorlu maçlar oynadıklarını belirtti. Eskişehirspor’un 27 yıl sonra tekrar final oynama şerefini ve şansını bulduğunu anlatan Sağlam, şunları kaydetti:

“Galatasaray ile zorlu bir maça çıkacağız. Eskişehirspor’un 1971’de aldığı Türkiye Kupası var. Yeni nesillere de kupa hediye etmek bizim görevimiz. İnşallah 43 sene sonra yeniden Türkiye Kupası’nı müzemize götürme şansını elde ederiz. Ben 7 Mayıs günü futbolcularımın yine sorumluluk alarak kupayı kaldıracaklarına inanıyorum. Futbolcularımı teker teker tebrik ediyorum. Antalyaspor’a da lig maçlarında başarılar diliyorum.”

Eskişehirsporlu futbolcu Diomansy Kamara da finale kaldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Kendilerine güvenlerinin tam olduğunu dile getiren Kamara, galibiyeti taraftara armağan ederek finalde Galatasaray ile zorlu maça çıkacaklarını kaydetti.

Jerry Akaminko ise finalde Galatasaray’a karşı motivasyonlarını kaybetmeyeceklerini belirterek “Bazıları bize güvenmediler. Finale kadar geleceğimizi düşünmediler. Bugün de 1-0’dan maçı 3-1 bitirmek kolay bir şey değildi. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

– Medical Park Antalyaspor cephesi

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, ilk yarıda çok pozisyon ürettiklerini, ikinci yarıda ise konsantrasyon kaybından dolayı maçı kaybettiklerini söyledi.

Öncelikli hedeflerinin ligde kalmak olduğunu ifade eden Çapa, “Her maçtan sonra bir iki futbolcuyu bir sonraki hafta oynatamamamız bizi sıkıntıya soktu. Bugün de kadroda olan arkadaşlarımızın olmayışı seçim şansımızı azalttı. Esas olan pazartesi günü oynayacağımız lig maçı. Maça kadar sakat futbolcularımızın iyileşmesini bekleyip, onları değerlendirmek istiyoruz. Pazartesi günü umut ediyoruz ki bugün üzdüğümüz taraftarı sevindiririz” diye konuştu.

Çapa, taraftarın maça gelerek takımı desteklemesinin motivasyonu artıracağını ifade ederek tüm taraftarı pazartesi günü oynanacak lig maçına davet etti.

Kırmızı beyazlı futbolcu Zeki Yıldırım da kendi hatalarından dolayı kupaya veda ettiklerini, ligde kalmak için çaba harcayacaklarını belirtti.

Lamine Diarra ise ilk yarıdaki iyi futbolu ikinci yarıya yansıtamadıklarını, ikinci yarıda Eskişehirspor’un maçı daha çok isteyen taraf olduğunu aktardı.