SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolcular ile vedalaşmak için Samandıra Tesisleri’ne gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kaptan Emre Belözoğlu’nun konuşmasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Veda sırasında takım adına söz alan Emre konuşmasına “3 Temmuz sürecinden beri hepimizin yaşadıkları zaten ortada. Çektiğimiz acılar, sıkıntılar… Dağ büyüklüğüne göre kar alıyor, rüzgar alıyor, yağmur alıyor. Ona göre de sıkıntısı büyük oluyor başkanım. Sizler bu ailenin babasısınız, abisisiniz. Her zaman öyle gördük. Bizler size çok inandık. Sizle beraber sıkıntı çekmiş ağabeylerimize de çok inandık” şeklinde başladı.

Takım olarak Yıldırım’a olan sevgilerini de dile getiren Emre “Sizler dışarıda, bizler da sahanın içinde bu camianın başarısı için elimizden geleni yaptık. Bu camiaya en ufak bir leke sürdürmedik. Her zaman buna inandık. Sizleri çok sevdiğimizi söylemek istiyorum; hepimiz. Bize zamanında bir ağabey gibi, bir baba gibi kızdınız, zamanında sevdiniz. Sizi çok seviyoruz. Bugün bir ayrılık konuşması gibi oldu böyle bilmiyorum. Ama biz hiçbir zaman bunu bir ayrılık gibi görmüyoruz. Çünkü siz bizim ağabeyimizsiniz, babamızsınız, her zaman da böyle olacak” dedi.

Şampiyonluk konuşması da yapan Emre “Çocuklarımıza şanlı bir şampiyonluk anlatacağız inşallah. Fenerbahçe için insanlarla dost olduk ama Fenerbahçe için insanlarla düşman olmak da güzel. Bu süreci bize yaşatanlar utansınlar. Yine bu sene şampiyonluğumuzu ilan ederken bizlere bunu yaşatanlar utansın” diyerek sözlerini tamamladı.

Emre, konuşmasının ardından kariyerinin en değerli anılarından biri olarak gördüğünü söyleyerek 2010-2011 şampiyonluk madalyasını Yıldırım’a takdim etti. Yıldırım ise madalyanın Ömer Akif'in hakkı olduğunu düşünerek, Emre’ye teşekkürlerini iletti.

Yayınlanma Tarihi:13:37,