SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’de yeni başkan kim olacak?

Fenerbahçe’de herkes “Bundan sonra ne olacak?” diye birbirine soruyor. Aziz Yıldırım’ın başkanlığı düşerse, ondan boşalacak koltuk için 4 isim öne çıkıyor...

Güncellenme: 13:59, 18/04/2014
F.Bahçe’de yeni başkan kim olacak?

Tüm yönetim kurulunun katılacağı ve Fenerbahçe’nin bundan sonraki yol haritasının belli olacağı toplantıda herkes fikirlerini söyleyecek ve bundan sonra ne yapılacağı konuşulacak. Sarı lacivertliler Başkanlık seçiminin yapılacağı kongreye kadar Abdullah Kiğılı başkanlığında devam edecek.

Kongrede ise yönetim içinden bir başkan adayı belirlenecek. İşte bu adayın kim olacağı bugün netleşecek. Adaylar Mahmut Uslu, Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün ve Ömer Temelli. Bu 4 isimden birinin bugün aday olarak ön plana çıkması bekleniyor.

4 MADDEDE TOPLANTI GÜNDEMİ

Fenerbahçe’nin bugünkü tarihi toplantısında kulübün gelecekteki kaderi tayin edilecek. Sarı lacivertliler bugün 4 ana madde üzerindekarar verecekler:

1- Mayıs ayında kongre Mayıs ayında yapılacak mali kongre ile seçimli kongre eğer hukuki koşullar uygunsa bir arada yapılabilir. Yıldırım ‘ın başkanlığının düşmesinin resmileşmesinden sonra 45 gün içinde seçim yapılması kanuni bir gereklilik. Gündemin 1. Maddesi bu olacak.

2-Seçimin içeriği Fenerbahçe’de başkan ve yönetim kurulu ayrı ayrı seçiliyor. Bugün yönetim kurulu istifa ederse başkan ve yönetim kurulu seçimleri birlikte yapılabilir.

3- Başkan adayı içeriden mi seçilecek? Bugün yönetim kurulu başkan adayının içeriden ya da dışarıdan olup olmayacağını da görüşecek. Yönetim içlerinden bir isim üzerine uzlaşıp kongrede bu ismi destekleyebilir.

Fenerbahçe yönetiminin bugünkü konuşacağı konular arasında dışarıdan bir aday olup olmayacağı da olacak. Bu isim eğer kabul ederse Ali Koç’tan başkası olmayacak. Ali Koç dışında dışarıdan bir aday çıkması zor görünüyor.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:10:01,