SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİŞBEŞ / AMKSPOR

Süper Lig’de en yakın takipçisi Beşiktaş’ın 12 puan önünde şampiyonluğa koşan Fenerbahçe’nin takım kaptanı Volkan Demirel, pazar günü oynanacak derbi öncesi iddialı açıklamalarda bulundu.

Volkan, rakipleri Şampiyonlar Ligi’ne katılma hedefi nedeniyle maçta Fenerbahçe’nin Beşiktaş karşısında sahadan yenilgiyle ayrılacağı iddialarına sert bir şekilde tepki gösterdi.

Takımda herkesin tek amacının şampiyonluk olduğuna dikkat çeken tecrübeli kaleci, ‘Maç satmadık, satmayız’ mesajını gönderdi. Hafta sonunda kazanarak şampiyonluğu resmen ilan etmek istediklerine vurgu yapan Volkan, “Hedefler hiçbir zaman bitmez. Lig tarihinin en erken şampiyonluğu ilan eden takımı olmak istiyoruz. Rakiplerimizin durumu bizi ilgilendirmiyor” diye konuştu.

Bir an önce şampiyonluk kutlamalarının başlamasını istediklerine değinen Volkan konuşmasını şöyle tamamladı; “Futbolda hiçbir zaman garanti yoktur, hedefler vardır. Olimpiyat Stadı’na kazanmak için çıkacağız. Rakibimize saygı duyuyoruz. Ne Beşiktaş bizi ne de biz Beşiktaş’ı ilk kez yenip ve yenilmeyeceğiz. Taraftarımıza galibiyet hediye etmek istiyoruz.”