SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin Menajeri Jose Mourinho, Manchester United’a gitmesine izin verdiği Juan Mata’yı aradığı şeklinde çıkan haberleri yalanladı.

Orta saha oyuncularından beklentilerini anlatan Mourinho “Her futbolcu toplu ve topsuz alanda takımı için çalışmalıdır. Hücuma dönük oyuncuların da savunmaya yardım etmesi gerekir. Bunu sadece geri gelerek değil top rakipteyken pres yaparak da gerçekleştirebilirler” dedi.

Mata’nın fizik olarak bir türlü bu seviyeye gelemediğini belirten Mourinho “Sadece teknik özellikleriniz ile benim takımımda oynayamazsınız. Mata çok beğendiğim bir oyuncuydu. Ancak sadece hücumu düşünerek, takım arkadaşlarına savunmada yardım etmeyerek beklentilerimi karşılayamadı. Yeniden takımımda olsa gene oynayamazdı” şeklinde konuştu.

Oyun planının prese dayalı olduğunun altını çizen Portekizli çalıştırıcı “Topu ne kadar ileride kazanırsanız rakibinizi o kadar hazırlıksız yakalarsınız. Böylece istediğiniz boşlukları bulabilir ve gol pozisyonuna girebilirsiniz” açıklamasını yaptı.

Chelsea ile 135 maça çıkan Mata, 32 gol, 58 asist ile oynarken, devre arasında transfer olduğu Manchester United’ta 11 maçta 3 gol, 5 asistlik bir performans sergiledi.

Yayınlanma Tarihi:11:37,