SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid ile oynanan ve 2-1 kaybedilen Kral Kupası finalinde sergilediği performans büyük eleştiri alan Lionel Messi’ye Xavi Hernandez’den destek geldi.

Real Madrid karşısında takım olarak kötü oynadıklarını söyleyen Xavi, “Hepimiz performansımızın altında oynadık. Eğer suçlu aramak gerekiyorsa bu bütün futbolcuları ve teknik ekibi kapsar. Bütün suçu Messi’nin üzerine yıkmak haksızlık olur” dedi.

Bütün takımın çok üzgün olduğunun altını çizen Xavi “Ancak başımızı dik tutmalıyız. Finalde kaybetmek büyük acı veriyor. Taraftarlarımıza iyi oynayarak galibiyet hediye etmek isterdik. Ama yaptığımız basit hatalar Real Madrid’in kazanmasını sağladı. Mağlubiyeti kabul edip önümüze bakmalıyız. Bu kötü günleri geride bırakabilecek güce ve yeteneğe sahibiz” şeklinde konuştu.

Real Madrid savunmasını da öven tecrübeli futbolcu “Finalde iyi iş çıkarttılar. Bize hiç boş alan bırakmadılar. Hem içeriden hem de dışarıdan Real Madrid savunmasını çok zorladık. Ancak hata yapmadılar. Karşılaşmada biz daha çok hücum eden, onlar ise daha çok savunan taraftı” açıklamasını yaptı.