SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Fransız futbolunun efsanesi Zinedine Zidan, Liverpool kaptanı Steven Gerrard’ın İngiltere Premier Lig’de şampiyonluğu en fazla hak eden futbolcu olduğunu söyledi.

Geçmiş dönemde birçok Avrupa devinin transfer listesinde bulunan ancak Liverpool’dan ayrılmayı aklının ucundan bile geçirmeyen Gerrard’a büyük saygı duyduğunu söyleyen Zidane “Avrupa’nın her takımında oynama şansı varken gelen bütün teklifleri reddetti. Bu takıma olan bağlılığını gösteriyor. Kariyeri boyunca büyük başarılara imza Gerrard’ın İngiltere’de şampiyonluk yaşamadan futbolu bırakmasına gönlüm razı olmaz.Tüm kalbiyle takımı için oynayan böyle bir oyuncunun şampiyonluğu en fazla hak eden isim olduğunu düşünüyorum” dedi.

Gerrard’ın bir zamanlar dünyanın en iyi orta saha oyuncusu olduğunun altını çizen Zidane “Artık bacakları eskisi kadar güçlü değil. Ancak liderlik özellikleri geçmişten daha gelişmiş bir durumda. Bu da takımına verdiği katkıyı arttırıyor” şeklinde konuştu.

Zidane, geçmişte Real Madrid ve Chelsea’nin Gerrard’ı transfer etmek için girişimlerde bulunduğunu saklamanın yanlış olacağını da belirtti.

 

Yayınlanma Tarihi:12:42,