SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası’nda Bursasspor’u 2-0 geriye düştüğü karşılaşmada 5-2 mağlup ederek adını finale yazdıran Galatasaray, bir yandan da gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladı.

Başkan Ünal Aysal ile bir görüşme gerçekleştirecek olan Teknik Direktör Roberto Mancini, gelecek sezon genç ve umut vaat eden futbolcuları takıma dahil etmek istiyor. Didier Drogba ve Emmanuel Eboue gibi yüksek maliyetli yıldızları takımda tutmak istemeyen Mancini, iki yıldızın da gönderilmesi şeklinde rapor sundu.

Transfere fazla bütçe ayırmak istemeye Başkan Aysal’ın aksine Mancini, önemli bir golcü ve orta alan ile savunmaya yıldız isimlerin alınmasını istiyor. İtalyan çalıştırıcının istediği üç ismin maliyeti 45 milyon Euro’yu buluyor. Ayrıca İtalyan teknik adamın kadro rotasyonu ve kulübenin genişlemesi için düşündüğü 6-7 oyuncu transferi daha var. Bu transferlerin maliyeti de en az 15 milyon Euro civarında olacak. Yani Mancini’nin transfer istekleri eksiksiz gerçekleşirse kulübe 65 milyon Euro gibi bir maliyetin çıkması söz konusu olabilir.

Mancini’nin bu isteklerine Başkan Ünal Aysal’ın olumlu yanıt vermesi beklenmiyor. Bu durumda Aysal ile Mancini zirvesinden nasıl bir sonuç çıkacağı merak ediliyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki, transfer istekleri gerçekleşmediği takdirde Mancini kolayca kırılan ve küsen bir yapıya sahip.

Daha önce Inter ve Manchester City kulüplerinde aynı çelişkiyi yaşadığı için İtalyan hoca ardına bakmadan istifa yolunu seçmişti.