SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dönemde sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen ve uzun süre eleştirilen Didier Drogba’ya bir ağır eleştiri de Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç’tan geldi.

Uluç’un açıklamaları şöyle;

“G.SARAY ERKEK TAKIMI DA ŞAMPİYON OLUR”

G.Saray’da Sivas dönüşü uçakta soğuk rüzgarlar esti. Daha önce hep yan yana oturan Arıboğan ile Mancini, yüz yüze bile bakmadı. Lütfi bana kalırsa basketbolun başına geçsin. Çünkü Galatasaray CEO’su olarak yıpratıyorlar Lütfi’yi. Bu kız takımının başarısında Lutfi’nin rolü çok büyük. Ben Lutfi’nin yerinde olsam Ünal Aysal ile konuşup ‘Ben arkadaş basketbol şubesinin sorumlusu olayım. Onların CEO’su olayım’ derdim. Yani Lutfi zamanını yüzde yüz basketbola verse Galatasaray erkek takımı da Avrupa Şampiyonu olur.

“DROGBA BU ÜLKEDEN KOVULMASI GEREKEN BİR ADAM”

Galatasaray’ın Fildişi Sahilli yıldız futbolcusu Didier Drogba, pubis bölgesinde, sağ kasığına ve bele vuran ağrı nedeniyle yurt dışına gönderildi.

Şimdi Drogba bu ülkeden kovulması gereken bir adam. Çok daha sert konuşuyorum artık! Adamın sakatlığı pubis kasları. Pubis kaslarından sakat olan bir adam çok zorlu geçen bir Fenerbahçe derbisinden çıkar çıkmaz iki kadın ile gece kulübüne gidip sabah beşe kadar alem yapar mı?

“O ALEM GECESİNİ İKİ KADINLA…”

Galatasaraylı yıldız futbolcular son zamanlarda gece gezmeleriyle dikkat çekiyorlar.

Gece kulübüne git efendim! Genç adamsın, paran da var, git. Ama maç gecesi yorgunluk maçının gecesi muhakkak dinlenmesi lazım kasların. Türkiye’deki uzun sakatlıkların sebebi bu kaslara gereken ihtimam gösterilmiyor. Daha evvel de söyledim, Derwall maçın oynandığı akşam kampa alırdı takımı ki gençlikleriyle o kasları yormasınlar diye. O âlem gecesini iki kadınla tahmin edebiliyorum. Sapasağlam kas dayanmaz, bir de sakat, bir de yorgun. Ondan sonra iflah eder mi?

“BU ADAM YÜZÜNDEN G.SARAY BÖLÜNDÜ”

Galatasaray ikincilik savaşına girmişken, (ikincilik demek Şampiyonlar Ligi’ne direkt girmek demek) kalan maçları çok önemliyken adam âlem yapıyor. Fenerbahçe maçının ardından sonra da diyor ki ‘Ben doktoruma gidiyorum, hastayım.’ Cehenneme git ve gelme. Bu adam yüzünden Galatasaray bölündü, bu adam yüzünden Galatasaray’da yabancılar ve yerliler bölündü.

Bu adam zamanında Chelsea’de Anelka ve Ballack’ı nasıl perişan ettiğini biliyorum. Aynı egoizm orada da vardı. Frikik olurdu, Ballack Almanya milli takımının kaptanı ve frikikçisi, Anelka Fransa milli takımının frikikçisiydi ama hepsini bu atardı. Ballack’ın kızıp oyunu terk ettiğini hatırlıyorum. Aynı Drogba.

“DROGBA, SELÇUK’U BİTİRDİ”

Selçuk ile de frikik konusunda ters düşüyordu.

Olmaz olur mu! Selçuk’u bitirdi! Ballack’ı nasıl bitirdiyse birebir… Chelsea’de Ballack’ı bitirdiği gibi burada da Selçuk’u bitirdi. Ama o zaman hakkını ver. Benim kasıklarım sakat diyeceksin, 90 dakika Fener derbisinden sonra iki kadınla âlem yapacaksın sabah. Yani sabah dediğim saat beşte evlerine gittiği biliniyor, ondan sonra âlem nasıl devam ettiği, kaça kadar devam ettiğini bilmiyoruz. O kastan bir daha hayır gelir mi? Bir de 20 yaşında da değilsin artık, 36 yaşındasın. Bu Drogba yüzünden Galatasaray paramparça oldu. Gidiyormuş, aman. Çünkü çilekçi Ünal Aysal’a kalsa Galatasaray’ın milyonlarını verecek, tutacak bunları.

“ASLINDA AYSAL’I GÖNDERMEK LAZIM”

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Didier Drogba’nın sezon sonu takımdan ayrılma ihtimali olduğunu söyledi. Aysal ‘Drogba isterse gidebilir’ ifadesini kullandı.

Aslında Ünal Aysal’ı göndermek lazım ama kimse kimseyi göndermiyor Galatasaray’da.