SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almeida’nın gol orucu sürüyor

Beşiktaş formasıyla ligin ilk yarısında fırtına gibi esen Portekizli yıldız, ikinci yarının başlamasıyla birlikte düşüşe geçti...

Güncellenme: 16:20, 17/04/2014
Almeida’nın gol orucu sürüyor

Metin KOÇ / Amkspor.Com /  @kocmtn

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın her fırsatta sözleşme yenilemek istediklerini dile getirdiği Hugo Almeida’nın gol orucu teknik direktör Slaven Bilic’i endişelendiriyor.

Ligin ilk yarısında fırtına gibi esen ve devreyi 10 golle kapatan Portekizli yıldız için ikinci yarıda işler istediği gibi gitmiyor.

İkinci yarıya Trabzonspor filelerini sarsarak başlayan Almeida 21. haftada Bursaspor karşısında bulduğu golün ardından sessizliğe gömüldü. Aradan geçen 8 maçın 7 sinde forma şansı bulmasına rağmen gol atma başarısı gösteremeyen yıldız oyuncu için “aklı başka yerde” denilerek çeşitli transfer dedikoduları ortaya atılıyor.

AYRILMAK MI İSTİYOR?

Sezon sonu serbest kalacak Almeida’nın Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nın ardından Beşiktaş’tan ayrılabileceği konuşuluyor. Kulislerde, Rus ve Arap kulüplerinden cazip teklifler aldığı iddia edilen 29 yaşındaki oyuncunun önerilen yüksek ücretler nedeniyle kafasının karıştığı öne sürülüyor

Siyah-Beyazlı kulüp ile Portekizli yıldız arasında bugüne dek sürdürülen sözleşme görüşmelerinde bir aşama kaydedilememiş olması da bu iddiayı güçlendiriyor.