SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ordu’nun kaptanı 3’te 3 istiyor!

PTT 1. Lig'de son 3 haftaya girilirken, Süper Lig bileti için yarışta olan Orduspor'da kaptan Ferhat Öztorun kalan maçları kazanmak istediklerini belirtti.

Güncellenme: 13:51, 16/04/2014
Ordu’nun kaptanı 3’te 3 istiyor!

PTT 1. Lig’de pazar günü deplasmanda Bucaspor ile karşılaşacak Orduspor, bu maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Vali Kemal Yazıcıoğlu Orduspor Tesislerinde, teknik direktör Erkan Sözeri idaresinde yapılan antrenmana sakatlıkları bulunan Anıl Taşdemir, Ziya Alkurt, Ferhat Odabaşı ve Bilal Türkgüler katılmadı.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan mor-beyazlı ekibin kaptanı Ferhat Öztorun, ligin bitimine üç hafta kala avantajlarını iyi kullanmak istediklerini söyledi.

Artık hata yapma durumlarının kalmadığını ifade eden Öztorun, şöyle konuştu:

“Son periyotta rakiplerimizle aramızda bulunan bir puanlık avantajımızı iyi kullanmak istiyoruz. Sonuçta kalan üç maçta galip gelen taraf biz olursak diğer maçların sonuçlarına bakmaksızın Süper Lig’e çıkacağız, zor olsa da bunu başarabilecek gücümüz var. Şans da çok önemli. Dilerim ki bu üç maçtan istediğimiz sonuçları alır ve mutlu sona ulaşırız.”

“İSTER İSTEMEZ BASKI OLUŞUYOR”

Öztorun, son haftalara girildikçe zorluk derecesi yüksek maçlar oynadıklarını ve üzerlerinde bundan dolayı ister istemez bir baskı oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bakıldığında olumlu sonuçlar alındığı zaman her şey size yarıyor ama erken bir gol bulamayınca baskı yaratıyor olabilir. Bunun arkasına sığınmamak gerekiyor. Öyle bir lig ki neyin ne olacağı belli olmuyor. ‘Şu maç rahat kazanılır’ diye bir şey yok. Artık geriye kalan üç maçta neyimiz varsa sahaya yansıtarak sonuçları hep beraber göreceğiz.”