SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Arroyo’nun son durumu

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Galatasaray Liv Hospital'ın THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final ilk maçında Barcelona'ya 88-61 yenilmesinde, Carlos Arroyo'nun sakatlanmasının büyük etkisi olduğunu kaydetti.

Güncellenme: 20:00, 16/04/2014
İşte Arroyo’nun son durumu

Özyer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İspanyol ekip karşısında maça çok iyi başladıklarını ve başarılı bir oyun ortaya koyduklarını, Arroyo’nun sakatlığının kendileri adına durumu değiştirdiğini ifade etti.

Takımlarının saha içindeki en önemli liderini kaybedince, oyunun kontrolünü de kaybettiklerini savunan Özyer, “Çeyrek final serisindeki ilk maçımızı kazanamadık. Serinin İspanya’da yapılacak ilk iki maçından bir galibiyet çıkarmayı hedefliyorduk. Yarınki maçta bunu başarmak için mücadele edeceğiz. Sadece 1 maç kaybettik ve bunu telafi etme şansı bulacağımız maçlar olacak” dedi.

Murat Özyer, sezon başından bu yana sakatlıklar nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sezonun ciddi bir bölümünde en önemli oyuncularımızdan zaman zaman mahrum kaldık ve eksik mücadele verdik. Bunları genelde tolere edebildik ama THY Avrupa Ligi’nin en iyi 8 takımı arasında yapılan mücadelelerde, tüm oyuncuların katkısına çok fazla ihtiyaç var. Jamont Gordon ve Nathan Jawai’nin yokluğunda, Pops Mensah-Bonsu ve Ersin Dağlı’nın da sakatlıkları sonrası henüz hazır gelmedikleri bir dönemde, Carlos Arroyo’nun sakatlanması bizi bir çok noktada dezavantajlı duruma getiriyor. THY Avrupa Ligi’nde şampiyonluk için kurulmuş Barcelona gibi bir takıma karşı, tüm silahlarınızı kullanabilmeniz gerekir.”

“ARROYO İÇİN SAĞLIK EKİBİ ÇALIŞIYOR”

Arroyo’nun ayak bileğinin sakatlanması sonrası tüm kontrollerin yapıldığını ve tedavisine başlandığını anlatan Özyer, oyuncuyu İstanbul’daki ilk maça yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Özyer, Arroyo’nun yarın forma giymesinin çok zor olduğunu belirterek, “İstanbul’daki ilk maça yetişmesi için sağlık ekibimiz yoğun bir şekilde çalışıyor” dedi.

TAKIM DOKTORU ADNAN BAĞRIAÇIK

sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Porto Rikolu oyuncuyu 20 Nisan Pazar günü İstanbul’da yapılacak serinin 3. maçına yetiştirmeyi ümit ettiklerini belirtti.

Bağrıaçık’ın açıklaması şöyle:

“Arroyo’nun yapılan tetkiklerin ardından sol ayak bileği tendonunda gerilme ve yırtık teşhis edilip, tedavisine hemen başlanmıştır. Sporcumuzun özverisi ve sağlık ekibimizin çabalarıyla Pazar günü İstanbul’daki maça yetişeceğini ümit ediyoruz. Kafilede yer alan diğer 13 sporcumuzun yarınki maça çıkmasını engelleyici bir sağlık problemi yoktur.”

Arroyo, Barcelona ile yarın deplasmanda yapılacak serinin ikinci maçında forma giyemeyecek.

Yayınlanma Tarihi:17:17,