SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon Alper Potuk ile yerli kalitesini yükselten F.Bahçe, gurbetçi golcüyü de bitiriyor. Fransız mercato365, St.Etienne ile anlaşıldığını yazdı.

Gelecek sezon yabancı kontenjanının ne olacağı (6+2 mi, 5+0+3 mü) belli olmadı ama Fenerbahçe transferde önceliği yerli oyunculara verdi. Şampiyon kadroyu büyük ölçüde korumayı düşünen F.Bahçe az ama öz transfer yapacak. Gönderilecek yabancı oyunculara göre de transfer yapılacak. Geçen sezon Alper Potuk’u alarak yerli kalitesini yükselten F.Bahçe şimdi de Mevlüt Erdinç için atağa geçti. Aykut Kocaman gibi Ersun Yanal’ın da çok istediği gurbetçi golcü ve kulübü St. Etienne ile temasa geçildi. İddiayı daha güçlü hale getiren ise Fransız mercato365’in bu olayı ısrarla yazması. Site, F.Bahçe dışında Trabzonspor’un da Mevlüt için devreye girdiğini yazarak, “Erdinç’in rotası F.Bahçe gibi görünüyor” yorumunu yaptı.

‘BENDEN YANA SORUN ÇIKMAZ’ DEMİŞ Trabzonspor’un maddi olarak St. Etienne’nin isteğine cevap veremediğini belirten mercato365, “F.Bahçe şampiyonluğun verdiği hava ve ezeli rakibi G.Saray’dan önce 4. yıldızı takmak istediği için Mevlüt’ü ne pahasına olursa olsun almak istiyor” diye yazdı. Fransız basını da Mevlüt’ün F.Bahçe’ye sıcak baktığını hatta menajerler vasıtasıyla F.Bahçe’ye “Kulübüm ile anlaşın, benden yana sorun çıkmaz” haberi yolladığı da konuşuluyor.

3 MİLYON EURO’YA BİTER Bu sezon Rennes’te 4 maçta 1, St. Etienne’de de 23 maçta 8 gol atan Mevlüt Erdinç’in piyasa değeri 5 milyon euro olarak görünüyor. Ancak 27 yaşındaki oyuncusu St. Etienne’nin 3 milyon euro’ya verebileceği belirtiliyor. Mevlüt, Milli Takım’da da bu yıl 5 maçta 2 gol atmayı başardı.

Fotomaç