SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Boğaz Köprüsü’nden atlamak gibiydi”

Juventus'ta forma giyen Andrea Pirlo, İstanbul’da Liverpool’a kaybettikleri final için kitabında "Boğaz Köprüsü'nden atlamak gibiydi" dedi.

Güncellenme: 09:29, 16/04/2014
“Boğaz Köprüsü’nden atlamak gibiydi”

3-0 öne geçtikleri şampiyonlar ligi Finali'ni penaltılarla kaybettikten sonra takım olarak depresyona girdiklerini belirten 34 yaşındaki oyuncu, “Ben buna İstanbul sendromu adını verdim” dedi.

Juventus ve İtalya'nın yıldız futbolcusu Andrea Pirlo yeni çıkan kitabında futbol yaşantısına dair ilginç hikayeler anlattı. Kitabın en ilgi çekici bölümlerinden biri de kuşkusuz 34 yaşındaki tecrübeli futbolcunun Milan'da forma giyerken, İstanbul'da Liverpool'la oynadığı 2005 Şampiyonlar Ligi finaliydi. 3-0 öne geçtikleri maçta kupayı penaltılar sonunda İngiliz temsilcisine kaptırmalarını Pirlo, “Takım halinde depresyona girdik. İstanbul'daki kadar hiçbir şey beni etkilemedi. Yaralamadı” diye konuştu.

‘FUTBOLU BIRAKMAYI DÜŞÜNDÜM'

PIRLO, maçın o hale nasıl geldiğini hâlâ bilmediğini söyleyerek “Boğaz Köprüsü'nden intihar etmiş bir adamın duyguları gibiydi. Maç sonu soyunma odasında birbirimizle konuşamaz haldeydik, depresyon, üzüntü. Hareket bile edemiyorduk. Daha sonra uykusuz geceler, hissizlik duygusu. Bunları günlerce yaşadıktan sonra buna İstanbul sendromu adını verdim. Artık kendini bir futbolcu gibi hissetmiyordum. Futbolu bırakmayı düşündüm. Orada hikaye bitmişti, ben de bitmiştim. Yürüdüm, kafamın içindeki sorularla uğraştım” ifadelerini kullandı.

“2009'DA CHELSEA İLE ANLAŞMIŞTIM”

2009 yazında Chelsea ile anlaştığını belirten yıldız oyuncu Andrea Pirlo, “Ancelotti, takımın başına daha yeni geçmişti. O benim için bir baba ve hoca gibidir. Ama tam o sırada Berlusconi ikinci bir kağıt çıkardı. ‘Kal. Sen Milan'ın sembolüsün' dedi. Sonra ücreti artırdı ve Ivanovic'i istedi Chelsea'den. Onlar da buna yanaşmadı” dedi.