SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta bu sezon toplam 56 sakatlık yaşandı. Olcay Şahan dışında, takımın tümü bir veya birkaç kez bu sorunla yüzleşmek zorunda kaldı.

İki sezondur siyah-beyazlı takımın oynadığı tüm maçlarda forma giyen yıldız futbolcu, sadace gribal enfeksiyon nedeniyle 4 gün idmana çıkamadı. Üstelik oynadığı maçların hepsinde de performans olarak takıma hep en fazlasını verdi.

İDMAN SONRASI AKTİF DİNLENME

Olcay Şahan’ın, düzenli bir özel yaşam sürdüğünü, kendisine yardımcı olmaları için ailesini Türkiye’ye getirdiğini ve gece hayatı olmadığını biliyorduk. Bilmediğimiz tek şey ise onu biyonik adam kıvamına getiren öğle uykularıydı… Tecrübeli oyuncunun en yakın arkadaşı Veli gibi her gün düzenli olarak uyuduğu, böylece yorucu idmanlar sonrası vücudunu aktif dinlenmeye aldığı ortaya çıktı.

PROFESYONELLİĞİN GEREĞİ

Olcay, konu hakkında kendisine yönelttiğimiz soruya şu yanıtı verdi: “Düzenli yaşamak, sakatlık noktasında tamamen yeterli değil. Öğle uykusu çok önemli. Vücut kendini toparlıyor, yenileniyor. Ben bu istirahatları profesyonel olmanın bir parçası olarak görüyorum ve mesai saati gibi düşünüyorum. Şimdiye kadar çok faydasını gördüm. Bu nedenle dinlenmeden uyumadan tesislerden çıkmam.”

KARTAL’DA KİM, KAÇ KEZ SAKATLANDI?

OYUNCU………SAKATLIK SAYISI Cenk Gönen………………………. 2 Tolga Zengin …………………….. 1 Tomas Sivok……………………… 3 Julien Escude……………………. 4 İbrahim Toraman………………. 1 Pedro Franco…………………….. 1 Ersan Gülüm…………………….. 2 Dany Nounkeu…………………… 1 İsmail Köybaşı…………………… 1 Ramon Motta…………………….. 1 Serdar Kurtuluş………………… 1 Atiba Hutchinson……………….. 2 Necip Uysal……………………….. 4 Jermaine Jones…………………. 1 Veli Kavlak……………………….. 3 Manuel Fernandes…………….. 5 Sezer Öztürk…………………….. 1 Oğuzhan Özyakup………………. 3 Muhammed Demirci ………….. 1 Kerim Frei………………………… 1 Gökhan Töre……………………… 4 Filip Holosko…………………….. 3 Hugo Almeida……………………. 2 Mustafa Pektemek…………….. 4 Ömer Şişmanoğlu………………. 4

Sabah