SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anelka’ya büyük şok

Atletico Mineiro, yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde transfer ettiklerini duyurduğu Fenerbahçeli eski oyuncunun anlaşmasını iptal ettiklerini belirtti.

Güncellenme: 09:38, 16/04/2014
Anelka’ya büyük şok

Atletico Mineiro Futbol Direktörü Eduardo Maluf, Nicolas Anelka ile olan anlaşmalarını iptal ettiklerini duyurdu.

Sezona İngiliz ekibi West Bromwich’de başlayan Fenerbahçeli eski oyuncu Anelka, Nisan ayı başında Atletico Mineiro ile anlaştığını duyurmuştu. Hatta Brezilya ekibi, Fransız futbolcunun formalarını bile basmaya başlamıştı.

Fransız oyuncunun menajeri Christian Casini ile ön bir anlaşma imzaladıklarını belirten Maluf, Anelka’nın kendilerini görmeye gelmediğini söyledi.

Maluf yaptığı açıklamada, “Bize gelecek hafta geleceklerini söylediler. Biz ziyaret için Belo Horizonte’de bekledik. Anlaşma ya da açıklama için önceki günün son tarhi olduğunu söyledik.” şeklinde konuştu.

Direktör konuşmasına, “Bugün Casini’den aldığım mailde Anelka’nın Kuveyt’te olduğu ve 19’unda gelebileceği yazıyordu. Onun bize karşı bir sorumluluğu yok ancak bunu bilmek isterdik.” sözleriyle devam etti.

Maluf, son olarak anlaşmayı iptal ettiklerini, “Başkanımızla (Alexandre Kalil) konuştum. Hiçbir oyuncunun kulüpten daha büyük olmadığına karar verdik ve anlaşmayı iptal ettik. Menajerinin tüm bu yaptıklarına karşı FIFA ile görüşeeğiz.” ifadeleriyle dile getirdi.

Goal