SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alvimedica İngiltere’de suya indirildi

Dünyanın en prestijli yelken yarışlarından biri kabul edilen Volvo Ocean Race'de (Volvo Okyanus Yarışı) yarışacak ilk Türk takımı Alvimedica'nın yelkenlisi, İngiltere'nin Southampton kentinde düzenlenen törenle suya indirildi.

Güncellenme: 17:29, 16/04/2014
Alvimedica İngiltere’de suya indirildi

Alvimedica Üst Yöneticisi (CEO) Cem Bozkurt, Volvo Ocean Race’de yer almalarıyla 1.5 milyar kişinin bir Türk markası olan Alvimedica’nın adını duyacağını belirterek, “Bugün yelkenlimizi alarak, geri sayımı başlattık. Yarış yaklaştıkça bizim de heyecanımız artıyor” dedi.

Bozkurt, 2 yıl önce yelkeni hedef spor olarak belirlediklerini kaydederek, “Çalışanlarımızla kurduğumuz yelken takımımız yarışlarda gözle görülür başarılar elde etti. Şimdi amacımız gönül verdiğimiz bu spor dalının en yüksek liginde profesyonellerle yarışmak ve 1,5 milyar kişinin takip ettiği bu zorlu yarış ile Alvimedica’yı dünya çapında daha geniş kitlelere tanıtmak. Yarış teknemizde Türk bayrağını dalgalandırmaktan ayrıca gurur duyacağız” ifadelerini kullandı.

Volvo Ocean Race CEO’su Knut Frostad ve Alvimedica Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton’un da katıldığı törende, yelkenlilerin yapım sürecine ve teknik özelliklerine ilişkin ayrıntılı bilgi verildi.

Üç yılda bir düzenlenen Volvo Ocean Race, 4 Ekim’de İspanya’nın Alicante limanında başlayacak. 27 Haziran 2015 tarihinde İsveç’in Göteborg limanında sona erecek olan yarış süresince takımlar 40 bin deniz mili kat edecek.