SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Sakaryaspor Kulübünün Başkanı Selahattin Aydın, kulübün iflası için açılan davanın 24 Nisan’daki duruşmasına kadar para bulamamaları halinde başka erteleme yapılmayacağını söyledi.

Aydın, kulübün Rüstemler Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, zor günler geçirdiklerini, içinde bulundukları durumdan kurtulmak için ellerinden geleni yaptıklarını anlattı.

Sakaryaspor’un çok sevdalısı ve aşığı olduğunu vurgulayan Aydın, “Kulüp zor durumdaydı. ‘Gelir misin’ dediler, geldik ve icra kurulu oluşturduk, yolumuza devam ediyoruz. Türk-İş haricinde sözünü yerine getiren olmadı. Destek konusunda söz verenler sözlerini tutmadı. Bu takımı motive etmek sadece yönetimin işi değil” şeklinde konuştu.

“BİZİM TAKIMIN HALA UMUDU VAR”

Yönetimin şeffaf olduğuna dikkati çeken Aydın, kulüpten şahsi menfaatleri olmadığını aktardı.

Aydın, dün avukatları olmadan iflas davasının duruşmasına girdiklerine dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“10 günlük süreçte iflas davasını atlatırsak, 1 yıla yakın başka iflas davası olmayacak. Büyük maliyetle stat yapılıyor ama belki orada bir takım olmayacak. Bu stat ‘birilerinin işi görülsün’ diye mi yapılıyor? Bizim takımın hala umudu var. Sakaryaspor için son dakikaya kadar ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. İyi niyetle ve sabırlı şekilde sessiz kalıyoruz. Kulübün paraya ihtiyacı olduğunu herkese duyurduk. Parasıyla hava atan arkadaşlar gitsin, kulübün borcunu ödesin. 33 puanı alan arkadaşlarımızla bu işi halledeceğiz. Kulübe destek bekliyoruz. Zaman kısıtlı. 3- 4 milyon lira bu kulübün sorunlarının önünü açar.

Şehir yönetiminden ve şehirden kulüp için destek bekliyoruz. 24 Nisan’daki iflas davasına kadar para bulamazsak, duruşmanın ertelenmeyeceğini hakim söyledi.”