SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Koç Fest” heyecanı başlıyor

Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları, 185 üniversiteden 22 bini aşkın sporcunun katılımıyla 21 Nisan-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek

Güncellenme: 11:24, 15/04/2014
“Koç Fest” heyecanı başlıyor

Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları, 21 Nisan-15 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Koç Holding’in düzenlediği ve Türkiye’yi temsil edecek sporcuların yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Üniversite Spor Oyunları’nı bünyesine dahil eden organizasyona, 185 üniversiteden 22 bini aşkın sporcu katılacak.

Oyunların finalleri sırasıyla İzmir, Mersin, Kahramanmaraş, Malatya, Tokat, Zonguldak, Tekirdağ, Kütahya, Konya ve Kayseri’de gerçekleştirilecek.

Koç Fest etkinlikleri, 21 Nisan Pazartesi günü Ege Üniversitesi’nde, 24 Nisan Perşembe günü Mersin Üniversitesi’nde, 28 Nisan Pazartesi günü Sütçü İmam Üniversitesi’nde, 30 Nisan Çarşamba günü İnönü Üniversitesi’nde, 2 Mayıs Cuma günü Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde, 5 Mayıs Pazartesi günü Bülent Ecevit Üniversitesi’nde, 7 Mayıs Çarşamba günü Namık Kemal Üniversitesi’nde, 9 Mayıs Cuma günü Dumlupınar Üniversitesi’nde, 12 Mayıs Pazartesi günü Selçuk Üniversitesi’nde, son olarak da 14-15 Mayıs tarihlerinde büyük finallerin düzenleneceği Erciyes Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

46 AYRI BRANŞTA MÜSABAKALAR YAPILIYOR

Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları çerçevesinde 46 ayrı branşta resmi spor müsabakaları gerçekleştiriliyor.

Branşlarında şampiyon olan takımlar 2010 yılından itibaren Avrupa şampiyonalarında Koç Holding’in desteğiyle Türkiye’yi temsil etmeye başladı.

Planlanan etkinlikler, müsabakalara değer katmak ve izleyici sayısını arttırmak amacıyla spor salonlarında ve çevresinde konumlanacak.

Koç Topluluğu markaları ile gerçekleştirilecek etkinliklerde Koçtaş, Arçelik, Beko, Grundig, Setur, YapıKredi, Tat, Ford, Fiat, Tanı, Aygaz, Opet ve Tüpraş işbirliğiyle yapılan eğlenceli oyunlar ve yarışmalar düzenlenerek öğrencilerin etkinliklere katılımı sağlanacak.

10-17 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında Kayseri’deki final müsabakaları sırasında, Beşiktaş RMK Marine Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Kayseri, 14 Mayıs Çarşamba günü gösteri maçı yapacak.

Festival boyunca Gripin ve Control+Z ile devam eden konserler, Kayseri’deki büyük finallere Mor ve Ötesi’nin katılımıyla son bulacak.