SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arasında gelen tekliflere rağmen gönderilmeyen Kadlec, ilk 18’e girememesine rağmen hep çok çalıştı ve sabırla bekledi.

Fenerbahçe, MP Antalya’yı 4-1 mağlup edip neredeyse şampiyonluğunu matematiksel olarak da ilan etmeye ramak kalırken, sahanın yıldızı 2 gol atan Michal Kadlec oldu. Sabırla ve profesyonelce davranan Kadlec, tüm oyunculara da iyi örnek oldu.

Teknik Direktör Ersun Yanal devre arasında Yobo’nun kiralanmasına karar verirken, Kadlec’in hem stoper hem de solda oynayabiliyor olması çek futbolcuyu sarı-lacivertli takımda tutmak için önemli etkenlerdi. Sürekli oynamak istediğini dile getiren ve hocasından forma isteyen Kadlec, Trabzonspor deplasmanında da sol bek yerine stoperde oynamış ve başarılı olmuştu. Antalyaspor karşısında da iyi ve etkili oynayan Kadlec, önsezi, kesicilik yönü ve hiç riske girmeden topu kalesinden uzaklaştırma özelliğiyle de takdir topladı.

29 haftada sadece 6 kez forma giyen, geri kalan 23 haftanın çoğunda 18’e bile giremeyen Çek savunma oyuncusu gerçek bir profesyonel olduğunu gösterdi.

Çek oyuncu maçtan sonra duygularını şöyle dile getirmişti: “Fenerbahçe’deki en güzel günlerimden biriydi. İlki buraya imza attığım gündü. Yedek kalmama rağmen başımı hiç eğmeden çalıştım ve kendimi hazır tuttum. Resmi olarak şampiyon olmadık ama çok yaklaştık. Şimdi derbiye hazırlanacağız.”