SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Basın Sözcüsü Kübra Kabaali, elektronik bilet uygulamasıyla stat kapısındaki güvenlik riski ve kaosun minimize olacağına inandığını söyledi.

Kabaali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gaziantepspor taraftarını, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, futbol sahalarında istenmeyen olayların önüne geçmek için 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında oluşturulan elektronik bilet (e-bilet) uygulamasına öncülük etmeye davet etti.

İnsanoğlunun doğasında, bilinmeyen ve yeni olana karşı “olumsuz bir algı” olduğunu vurgulayan Kabaali, bundan dolayı e-bilet uygulamasına karşı kamuoyunda oluşan direncin doğal karşılanması gerektiğine işaret etti.

Zamanla bunun alışılacağını ifade eden Kabaali, “Elektronik bilet uygulamasıyla stat kapısındaki güvenlik riski ve kaosun minimize olacağına inanıyorum. Bunun güvenlik güçlerimize de büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

Sosyolojik araştırmaların, stadyumda maç izleyen taraftarın ağırlıklı 17-25 yaş aralığında olduğunu gösterdiğini bildiren Kabaali, bu grubun ise bilgisayar ve interneti en üst düzeyde kullandığına dikkati çekti.

Kabaali, e-bilet kullanımının kısa sürede yaygınlaşacağına inandığını kaydetti.