SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Es Es final hedefliyor!

Medical Park Antalyaspor ile karşılaşacak Eskişehirspor'un kulüp başkanı Mesut Hoşcan, "İnanıyorum, bu koca yürekler çıkacak, sahada gereğini yapacak, final biletini alıp gelecek" dedi.

Güncellenme: 14:46, 15/04/2014
Es Es final hedefliyor!

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında deplasmanda Medical Park Antalyaspor ile karşılaşacak Eskişehirspor’un kulüp başkanı Mesut Hoşcan, “İnanıyorum, bu koca yürekler çıkacak, sahada gereğini yapacak, final biletini alıp gelecek” dedi.

Hoşcan, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Ziraat Türkiye Kupası’nda finale yükselecek iki ekipten birinin, 17 Nisan’da Medical Park Antalyaspor ile deplasmanda oynayacakları müsabaka sonucu belirleneceğini söyledi.

Kupayı kazanmak için çok yoğun çalıştıklarını belirten Hoşcan, yarı finalin ilk ayağında Eskişehir’de Antalya temsilcisine 1-0 yenildiklerini hatırlattı.

Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor’a karşı iyi bir oyun sergilediklerini anlatan Hoşcan, “Onlar bizi burada yendiyse biz onları orada niye yenemeyelim. Takımıma inanıyorum. İyi mücadele vereceklerine, finale çıkacaklarına, her şeyin iyi olacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Hoşcan, Trabzonspor maçındaki oyunlarının, gelecek için kendilerine umut verdiğini vurguladı.

Eskişehirspor camiasının finale yükselmeyi ve kupayı kazanmayı çok istediğini aktaran Hoşcan, şöyle devam etti:

“Bu işe inandık. Bu kupanın Eskişehir’e gelmesi için yönetim olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Şehri de bu konuda havaya sokmak için bayraklarla donattık ama Antalya maçındaki mağlubiyet ve sonraki bir, iki maçta performansımızın iyi olmamasıyla sanki bu bayram havasının şu an sönük kaldığını görüyoruz. Bu bayram havasının perşembe günü yeniden eseceğini düşünüyorum. İnanıyorum, bu koca yürekler çıkacak, sahada gereğini yapacak, final biletini alıp gelecek. Rabbim gönlümüze göre versin. Rabbim oyuncularımızı önce sakatlıktan korusun. Onların da bu inanç içinde sahada bir kişilik değil, iki kişilik mücadele verdiklerinde oradan çok rahat final biletiyle geleceğine inanıyorum. Aynı inancı taşırsak birbirimize iyi enerji verirsek olmayacak diye bir şeyimiz yok. Biz inandık, siz de inanın, camiamız da inansın. İyi dileklerde bulunalım, iyi enerji gönderelim. Bizim de takımımıza yapacağımız bu. Onlar da çıkacak, oynayacak.”

SİYAH-KIRMIZILI TARAFTARLARA 404 BİLET 

Hoşcan, Medical Park Antalyaspor maçı için Eskişehirspor taraftarlarına 404 bilet ayrıldığına değindi. Bu biletlerin, Eskişehir’den gidecek taraftarlara verileceğini dile getiren Hoşcan, konukların da VIP tribünde yer alması için müracaatta bulunduklarını belirtti.

Bilet fiyatlarının henüz belirlenmediğini söyleyen Hoşcan, şunları kaydetti:

“Bize ilk başta misafir takım biletinin 50 lira olduğu söylendi. Biz de değerli Başkan’a, ‘Tabii ki takdir sizin, saha sizin, bunu siz belirlersiniz ama bu bilet fiyatının yüksek olduğunu düşünüyoruz’ diye ilettik. Onlar da bugün bilet fiyatlarıyla ilgili açıklama yapacaklarını ve bu konuda düşüneceklerini söyledi. Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı ve yöneticilerinin, Eskişehirspor taraftarlarını en iyi şekilde ağırlayacağından adım gibi eminim. Bilet fiyatları da açıklandığı zaman biz de bilet teminiyle ilgili kolaylıkları sağlayacağız.”

Bir gazeteci, Hoşcan’a, Eskişehirspor’un finale yükselmesi halinde verecekleri primin miktarını sordu. Hoşcan, bu konuda bir parasal değer ifade etmeyeceğini dile getirerek, “Yarı finale çıkmaları halinde çok iyi bir prim vereceğimizi söyledik ve verdik. Kupayı alırlarsa da çok ciddi bir prim var. O kupayı alsınlar, biz de gereğini yaparız. Yeter ki o kupa buraya gelsin” diye konuştu.