SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ben şampiyonluk sözümü tuttum” diyen Ersun Hoca’nın ücreti 1.5 milyon dolardan 2.5 milyon dolara çıkarılacak. Bir aksilik çıkmazsa yeni sözleşme de başarıya endeksli ve 1 yıllık olacak.

F.Bahçe’nin gelecek sezonki teknik direktörü, eğer son dakikada bir aksilik çıkmazsa Ersun Yanal. Kanarya için bu sezonki şampiyonluk çok önemliydi. Şampiyonlar Ligi’ne gidilemediği için yaşanacak büyük maddi kayıplar bir tarafa G.Saray şampiyon olması halinde 20. kez kupayı kaldırıp, göğsüne 4. yıldızı takacaktı. Teknik Direktör Ersun Yanal, bu zor görevi kabul edip, 28 Haziran 2013’te F.Bahçe ile sözleşme imzaladı. Sözleşmenin en önemli detayı, 1 yıllık olmasıydı.

BAŞARIYA ENDEKSLİ İMZA “Neden 1 yıllık?” diye soruldu. Ersun Yanal da gerekçesini hep “Takıma güvendiğim için 1 yıllık sözleşme imzaladım” diye açıkladı. Aradan 292 gün geçti. F.Bahçe şampiyon oldu. Ersun Hoca da “Ben sözümü tuttum” dedi. F.Bahçe yönetimi de şampiyonluk sözünü tutan Ersun Yanal’ın sözleşmesini uzatma konusunda başarılı teknik adamla uzlaştı. Ersun Hoca’nın yeni sözleşmesi de 1 yıllık olacak. Yanal, “Yeni sözleşme de 1 yıllık olsun. Başarıya endeksli gidelim. Yarın ne olacağı belli olmaz” görüşünde.

CLEVELAND’DA CHECK-UP Yanal’ın yeni sözleşmesinde ücretine de şampiyonluk zammı yapılacak. Bu sezon için 1.5 milyon dolar alan F.Bahçe’nin teknik patronunun ücreti gelecek sezon 2.5 milyon dolar olacak. Ayrıca şampiyonluk primi de var. F.Bahçe yönetimi, resmi açıklama yapmadı ama Sarı-Lacivertli takımın şampiyonluk priminin 1.5 milyon dolar olması bekleniyor. Peki resmi imzalar ne zaman atılacak? Yanal, Cleveland’da check-up’tan geçecek. Şu anda herhangi bir sağlık sorunu yok, çok iyi durumda. Ancak Yanal’ın resmi sözleşmeyi kontrolden sonra atma ihtimali var.

Akşam

Yayınlanma Tarihi:09:55,