SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı kırmızılı ekipte bu sezon performansı oldukça tartışılan ancak hücumun önemli isimlerinden biri olmaya devam eden Didier Drogba, 12 yıldır birlikte çalıştığı doktoru Ali Haşimi’ye kontrole gidiyor.

Sezonu kapattığı iddia edilen tecrübeli forvetin doktorunu görüp kontrol ve tespitlerin ardından Türkiye’ye geri gelmesi bekleniyor. Yıldız golcünün sigortası ise Galatasaray’a yarayacak. Fildişi Sahilli forvetin forma giymediği maçlarda Cimbom maç başına para kazanacak.NTV Spor’a göre özel uçağı ile birlikte Fransa’ya giden Drogba’nın sağlık durumu ile ilgili olarak Galatasaray’a düzenli olarak rapor verilecek.

Fenerbahçe’ye karşı sakatlığı tam geçmeden forma giyen gol makinesi Sivasspor maçında da oynamak istiyordu ancak diğer kasığında da sakatlığın nüks etmesi ve bel ağrıları 36 yaşındaki yıldızın önüne geçti.

Yıldız oyuncunun son durumu yapılacak olan kontrollerin ardından belli olacak. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada Drogba’nın pubis bölgesinde ağrıları olduğu belirtilirken, kulüp doktorları bu ağrılara rağmen deneyimli oyuncunun sakatlığının pubis olmadığının altını çizdi.

Galatasaray sağlık heyetinin, özel doktoruna görünmesini istediği Drogba, daha önce 2 kez aynı bölgeden kendisini ameliyat eden Ali Haşimi’ye muayene olup İstanbul’a dönecek.

Tecrübeli futbolcunun yaklaşan dünya kupasını düşünerek ameliyat olmak istemediği, gerekirse iğneyle de olsa oynayarak futbol yaşantısını sürdürüp ancak dünya kupasının ardından bıçak altına yatmayı kabul edebileceği öğrenildi. Drogba’nın sezon bitmeden ameliyat olma ihtimalinin çok düşük olduğu belirtildi.

Ntvspor

Yayınlanma Tarihi:11:51,