SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta transfer çalışmaları giderek hızlanıyor. Daha önce futbol genel direktörü Önder Özen ile birlikte Fransa ve Almanya’da oyuncu izleyen dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları, bu kez Hollanda’yı mesken tuttu.

Oyuncu izleme komitesi üyesi Fikret Demirer ile birlikte Hollanda’ya giden Torunoğulları, önceki gün ilk olarak Twente-Roda maçını izledi. Beşiktaş’ın kurmayları bu mücadelede Twente’nin iki yıldızı Dusan Tadic ile Quincy Promes’i takibe aldı.

‘10 numara’ pozisyonunda görev alan 25 yaşındaki Tadic, bu sezon Hollanda Ligi’nde 31 maçta 13 gol, 12 asistle şov yaptı. Hücumun kanatlarında da görev alabilen Tadic’in 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor. Oyuncunun bonservis bedeli 10 milyon Euro civarında…

Kartal’ın takip ettiği diğer Twente’li Quinc Promes ise sağ kanatta görev alıyor. O da Tadic gibi sezonun flaş isimlerinden. 29 maçta 11 gol, 8 asistle parıldayan Hollandalı henüz 22 yaşında. Kulübüyle 2017 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunan Promes, sağ kanat dışında forvet arkası ve merkez orta saha olarak da kullanılabiliyor. Promes’in de bonservisi 7-8 milyon Euro civarında.

İZLANDALI’YA HÜCUM

Erdal Torunoğulları-Fikret Demirer ikilisinin dünkü durağı ise Ajax-ADO Den Haag maçıydı. İkili, Ajax’ın santrforu Kolbeinn Sigthorsson’u takibe aldı. 24 yaşındaki İzlandalı, bu sezon 27 maçta 10 gol, 2 asistle parladı. Kulübüyle 2015 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunan İzlandalı için Atletico Madrid’in de devrede olması, Beşiktaş’ı hayli zorlayabilir. (Habertürk)