SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern’in ardındaki kadın

Bayern Münih teknik direktörü Pep Guardiola’nın yanında sıkça görmeye başladığımız ve dikkatleri üzerine çeken kadın Kathleen Kruger‘dan başkası değil.

Takımın uçuş, konaklama ve sponsorluk işleri dışında Guardiola’nın takımla ilgili konuları danıştığı kişi olan Kruger, Bundesliga’da mücadele eden 18 takım içinde alanında çalışan tek kadın olarak da biliniyor.
Bayern Münih‘in kadınlar takımında 6 sene forma giyen Kruger, 2000-02 yılları arasında Almanya U17 Milli Takım’ında da oynama şansı buldu. Yaklaşık 5 senedir Münih Kulübü’nde birçok pozisyonda çalışan Kruger, hem saha içinde hem de saha dışına görev aldı.
Başarılarının ardından kulüpte daha büyük bir adım atmaya karar veren Kruger, kendini geri planda tutmak istemesine rağmen geçen sezon üç kupalı kutlamada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
Kutlamalar sırasında önemli bir figür haline gelen 28 yaşındaki Kruger, “işimi arka planda yapmayı seviyorum. Üst düzey bir futbol kulübünde çalışmaktan mutluyum. Buradakilerin hepsi iyi birer insan. Bana her zaman çok saygılı davranıyorlar” diye konuştu.
Şampiyonluk kutlamaları sırasında Franck Ribery‘nin mikrofonda sürekli ismini söylediği Kathleen Kruger, “bazen, kıçıma bir tekme gerekiyor” sözleriyle de kendi zayıflığının ipucunu esprili bir şekilde dile getirdi.