SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Başardığımız işi yeni yeni idrak ediyoruz”

Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Türk kadınının ne kadar başarılı olduğunu basketbolda kanıtladıklarını söyledi.

Güncellenme: 20:32, 15/04/2014
“Başardığımız işi yeni yeni idrak ediyoruz”

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi finalinde Fenerbahçe’yi yenerek şampiyon olan ve Türk basketbolunda bir ilki gerçekleştiren Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, elde edilen başarının hiç de kolay bir şey olmadığını belirterek, “Türkiye, takım sporlarında her sene madalya almıyor. Bunun rengi de her zaman altın olmuyor. Başardığımız işi biz de yeni yeni idrak ediyoruz. Türk kadınının ne kadar başarılı olduğunu, Galatasaray Odebank ve Fenerbahçe basketbolda da hatırlattı. Galatasaray Odeabank olarak da kadın basketbolunda Avrupa’nın birinci kupasını Türkiye’ye, kendi ellerimizle getirmek ayrı bir gurur vesilesi oldu. Bir ilki başarmanın getirdiği çok yüksek duygu seli var” diye konuştu.

Özyer, Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ekrem Memnun için de övgü dolu ifadeler kullanarak, “Bence Ekrem Memnun, Türk antrenörleri için çok değerli bir başarı elde etti. Genç antrenörlere önemli bir vizyon kazandırdı. Onlara bir tünelde, Güneş gibi bir ışık tuttu” dedi.