SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“1 gol önde olan 3 puanı alıyor”

Elazığspor Teknik Sorumlusu İrfan Saraloğlu, 2-1 kazandıkları Gaziantepspor karşılaşmasıyla ilgili ''Maçı 2-1 bitirmek bizim için çok büyük kazanç. Skor ne olursa olsun, 1 gol önde olan 3 puanı alıyor'' dedi.

Güncellenme: 00:08, 15/04/2014
“1 gol önde olan 3 puanı alıyor”

Saraloğlu, Gaziantepspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, zor bir karşılaşma oynadıklarını, kazanmaları gereken bir maç olduğunu ve bunu da başardıklarını söyledi.

Bu tür karşılaşmaların futbolcular üzerinde baskı oluşturduğunu belirten Saraloğlu, şöyle konuştu:

”Rakip daha iyi futbol oynamaya çalıştı. Bu bizim lehimize oldu. İyi savunma yaptık, iyi bütünleştik. Çok fazla fırsat vermeden ilk yarıyı bitirdik. İkinci yarıda yakaladığımız golle 2-0 oldu. 2-0 dan sonra takımımız geri çekildi. Bunun taktikle alakası yoktu, tamamen içgüdüsel. Yaptığımız kontrataklarla fırsatlar bulduk ama oyuncularımız son vuruşları iyi yapamadılar. Onlar gol olmayınca, rakip biraz daha direnç gösterdi. Maçı 2-1 bitirmek bizim için çok büyük kazanç. Skor ne olursa olsun, 1 gol önde olan 3 puanı alıyor.”

Elazığspor Kulübü’nde her kesiminin birbiriyle bütünleştiğini, tek amaçlarının da kentin takımını ligde tutmak olduğunu dile getiren Saraloğlu, “Bu şehrin bürokratlarından, ileri gelenlerinden bu şehrin takımına sahip çıkmalarını istiyoruz. Ekonomik anlamda zor günler yaşıyoruz” dedi.

Elazığsporlu Marvin de takım arkadaşlarını tebrik ettiğini, ihtiyaçları olan 3 puanı aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Kaleci Ivesa, zor bir karşılaşmayı kendi evlerinde kazandıkları için mutlu olduklarını, önlerinde kalan zorlu 5 maçı da kazanmak istediklerini aktardı.

GAZİANTEPSPOR CEPHESİ

Gaziantepspor Teknik Sorumlusu Bünyamin Süral, karşılaşmanın çok zorlu geçeceğini daha önce dile getirdiğini, her iki takımın da kazanmak için mücadele ettiğini belirtti.

Her iki takımın da galibiyete ihtiyacı olduğunu anlatan Süral, “İki taraf da kazanmak için çıktı. Yediğimiz 2 gol bizi geriye düşürdü. Ne kadar skoru yakalamaya çalışsak da başaramadık. Elazığspor’u kutluyoruz” ifadesini kullandı.

Gaziantepsporlu Traore de kazanmak için çıktıkları maçı kaybettiklerini, son dakikalarda kaçırdığı pozisyon için ise üzgün olduğunu söyledi.

Muhammed Ildız da bütün hafta boyunca hazırlandıkları maçta galip gelemediklerini belirterek, Elazığspor’u tebrik etti.