SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal güveni boşa çıkarmadı

14 Nisan 2014

F.BAHÇE, G.Saray derbisinde sadece 3 puan değil birçok futbolcusunu da kaybetmişti. Sakatlar ve cezalılardan neredeyse ilk 11 çıkabilecek bir ortamda, Antalya maçı oynandı.

TEKNİK direktör Ersun Yanal, elindeki az alternatifle olabilecek en iyi kadroyu sahaya sürdü.

CANER karşılaşmaya harika başladı. Attığı frikik golüyle takımı öne geçirdi. Defanstaki görevini kusursuz şekilde yerine getirirken hücuma da en üst düzeyde katkı sağladı. Sakatlanarak oyundan alınana kadar sahanın en iyisiydi.

KADLEC iki kez ağları sarsarak kalitesini belgeledi. Sow da Caner ve Kadlec gibi faydalıydı. Son golü attı. Antalya savunmasını sürekli rahatsız etti ve ileriye çıkmalarını engelledi.

HAKEM Süleyman Abay ise iyi bir maç yönetti. Sadece 1-2 faulü atladı. Zaten kendisini zorlayacak bir pozisyon da yaşanmadı 90 dakika boyunca…

ANTALYA maçıyla ilgili bu kadar değerlendirme bence yeterli… Çünkü Fenerbahçe'nin sezonu şampiyon olarak bitirdiğini artık söyleyebiliriz. Önümüzdeki hafta Beşiktaş derbisinden galibiyet alınırsa matematiksel olarak her şey bitecek. Puan kaybı yaşansa bile sarı-lacivertlilerin önünde kupayı kaldırmak için başka maçlar olacak.

ERSUN YANAL yönetimdeki takımın bu saatten sonra şampiyonluğu bırakacağını söylemek tam anlamıyla hayalcilik olur.

ŞİKE davası sürecinden sonra çok zor günler geçiren Fenerbahçe, bu şampiyonluğu çok istemişti. Yönetim, Ersun Yanal'a güvenerek ne kadar doğru bir karar verdiğini ispatlamış oldu. Yanal, takımın üzerindeki büyük baskıya rağmen güvenini hiçbir zaman kaybetmedi.

ALINAN mağlubiyetlerden sonra bile, “Bu takım şampiyon olacak. Herkes görecek” demişti.

KARARLILIĞI her zaman doruktaydı. Sarı-lacivertli camia artık o kupanın futbolcuların elinde yükseldiğini görmek istiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek