SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Antalyaspor’un golcüsü Sehim Şentürk’ün menajeri Ogün Erdem, golcü futbolcunun eski takımı Fenerbahçe’ye karşı oynayamamasıyla ilgili yapılan spekülasyonların tamamıyla yanlış olduğunu dile getirdi.

Radyospor’a konuşan Erdem, “Semih’in oynamamasındaki tek neden sakatlığıdır. Eski takımına karşı oynamak istemedi şeklindeki iddialar ise gerçekle bağdaşmayan söylemlerden ibarettir” dedi.

“1 MİLYON EURO TAZMİNAT BEDELİ VARDI”

Semih’in transfer ücreti olmadan Fenerbahçe’den, MP Antalyaspor’a transfer olduğunu hatırlatan FIFA meanjeri Erdem, “İki kulüp arasında yapılan anlaşmada bir protokol maddesi var. Buna göre Semih, Fenerbahçe’ye karşı oynarsa Antalyaspor, Fenerbahçe’ye 1 milyon euro ödemek zorunda kalacaktı. Ama buna karşın Semih sakatlık sorunu yaşamasaydı, bu maçta oynayacaktı.

Başkan Güntekin Gencer, Fenerbahçe’yle bu durumu müzakere edecekti ya da duruma göre bu para ödenebilirdi de. Bunlar hep olasılık dahilindeydi. Fakat, Semih oynama ihtimali yoktu. Çarşamba günü kendisini denedi. Doktorlar ‘oynayamaz’ dedi. Adalesinde yırtık ve kanama vardı. Zorlaması daha büyük sakatlıklara neden olabilirdi. 2 hafta önce Kayserispor maçında ilk yarı bitmeden oyundan çıkmak zorunda kaldı. Eskişehirspor’la yapılacak kupa maçından önce kendisini deneyecek. Bu maçta oynayamazsa Sivasspor maçında kesin olarak takımdaki yerini alacak” diye konuştu.

Radyospor