SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaşam savaşını sürdüren eski Formula 1 pilotu Michael Schumacher ile ilgili menajerinden önemli açıklamalar geldi. Alman ARD kanalına konuşan Sabine Kehm, Schumacher'in küçük küçük de olsa iyileşme belirtileri gösterdiğini söyleyerek hayranlarına umut aşılayacak ifadeler kullandı.

Kehm, “Schumacher'in uyanık olduğu ve bilincinin yerinde olduğu anlar oluyor. Bunlar bizi çok sevindiren gelişmeler ve aynı zamanda büyük cesaret veriyor. Ben elbette doktor değilim. Ancak tıbben, uyanık olmak ile bilinçli olmak arasında bir fark olduğunu söyleyebilirim. Bilinci yerinde olmak, etrafındakilerle etkileşimde olma kabiliyetine sahip olduğu anlamına geliyor” dedi.

Alman pilotun ailesine duyduğu saygıdan dolayı daha fazla detay paylaşmak istemediğini dile getiren menajer doktorların alanlarında uzman olduğunu ve kendilerine güvendiklerini de belirterek, “Aileyi en çok üzen şey, Michael'ın tedavisinde görev almadığı halde açıklamalarda bulunan bazı doktorlar ve buradan kurgulanan bazı gerçek olmayan yorumların medyada yer alması” diye konuştu.

‘SAVAŞMAYA DEVAM EDİYOR’

Efsane pilotu ziyarete giden Uluslar arası Otomobil Federasyonu Başkanı Jean Todt da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Todt, “Geleceği belirsizliğini korusa da Schumacher savaşmaya devam ediyor. Hala yaşamı için mücadele veriyor. Bizim şu aşamada iyileşmesi için dua etmekten başka elimizden bir şey gelmez” ifadelerini kullandı.

Fransa Alpleri'nde 29 Aralık'ta geçirdiği kayak kazasında başını kayaya vuran Michael Schumacher kaldırıldığı Grenoble hastanesinde o günden bu yana komada yaşam savaşı veriyor.